Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ilyet csinálok a kutyámnak...

Ha ilyet csinálok a kutyámnak az baj?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti. Most láttam ezt a képet [link] A sinka ugye bár nem elismert fajta, ezt fel is tüntetik. Ha én ugyan ilyet csinálnék olyan fajtával, ami hivatalosan elismert tehát lehetne rendes törzskönyve, akkor azt büntetnék? Ha ugyan ilyen házi törzskönyv lenne.
2012. jún. 27. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A kutyádnak azt csinálsz, amit akarsz. Viszont nem lesz egyenlő a hivatalosan törzskönyvezett kutyákkal sosem.
2012. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy ezt tudom. Az érdekel, ha kölyköknek ilyet csinálnék, az probléma lenne-e? Hivatalosan. Vagy azt csinálok amit akarok nekik?
2012. jún. 27. 12:51
 3/9 anonim ***** válasza:
ha magadnak csinálod, semmi értelme, ha eladod a kölyköket, akkor könnyen megtévesztheted vele a leendő gazdit. ha tudja, h ez nem törzskönyv, akkor semmit nem ér, ha nem tudja/érti meg, akkor pedig becsapod. igaz, h az ő tudatlansága miatt, de akkor is. szóval semmire sem jó, max félreértést szülhet
2012. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
El lenne magyarázva, hogy ez nem hivatalos, és rajta lenne ezen a papíron is. Olyan célból lenne, hogy ha később pároztatnák akkor ki lehessen szűrni, hogy még is ki van a vonalban. Így érthető?
2012. jún. 27. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Te sajtpapírod annyit ér, mint a papír értéke.

A másik kutyának talán lesz ugyanilyen papírkája?

Arra jó, hogy a vevődnek legyen írása, mik a szülei a kutyájának .

Általában a tenyésztők kísérik figyelemmel a kutyák rokonságát. Szaporítók nem nagyon szokták.

2012. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szóval nem lenne baj hivatalosan. Köszönöm ennyit akartam.
2012. jún. 27. 13:06
 7/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Azt adsz a keverék kutyád mellé, amit akarsz, ez olyan, mint a papírpénz. Mivel a kutyák származása ismeretlen teljesen felesleges az egész, szórakozásnak biztos elmegy.
2012. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"El lenne magyarázva, hogy ez nem hivatalos, és rajta lenne ezen a papíron is."



okirat szám is fel van tüntetve. ez azért eléggé "hivatalosnak tűnővé teszi", bármi is lenne mellé elmagyarázva. a "hatóságok" felé egészen addig nem lesz probléma, amíg egyszer az egyik vevőd nem lobogtatja előttük a "házi törzskönyvedet" azzal, h "azt hittem, törzskönyves a kutya, ezt adták hozzá"

2012. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez a tenyésztő miért csinálja ezt?
2012. jún. 27. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!