Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányadik oltás után lehet...

Hányadik oltás után lehet kivinni a kutyát?

Figyelt kérdés
Ma kapta meg a harmadikat, de szeretnék sétálni vele. Az utcán kézben vinném, és olyan helyen lennénk, ahol abszolút minimális a kutyák előfordulása. (ovi udvarra lógnánk be)
2012. jún. 27. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Akár ma is. Én elejétől fogva vittem a kutyámat le,mert nem vagyok egy pelenkahíve,sőt csak rossznak tartom.

Ölbe vittem le én is,de ne ovi udvarra vidd azért,mert odapisil-odakakil,ha felszeded is azért bacikat terjeszt a pici gyerekeknek. Inkább valami eldugotabb füves részre,de nyugodtan viheted.

2012. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugottan viheted már akár ma is.

Én a kutyám már 8 hetes korától kedve (vagyis amikor elhoztuk) onnantál kezdve vittük sétálni.

De szerintem se vidd be az ovi udvarba!

2012. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Te egyébként normális vagy?


Ez egy kutya, az Isten szerelmére nem hímes tojás. KÉZBEN???!!? Meg hogy belógsz vele oviudvarra? Jó hogy be nem zárod egy páncélszekrénybe. Szerencsétlen állat, képzelem milyen fantasztikus élete lesz melletted....

2012. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az állatorvos azt mondta a második oltás után már mehet, természetesen nem kutyafuttatóba vagy idegen kutyák, állatok (és ürülékük) közelébe, de sétáltathattuk. Ti is keressetek ilyen eldugott helyet és akkor nyugodtan futkározhat. Eleinte óvatosan a helyszin megválasztásával, és fokozatosan növeld az időt is. (tényleg ne az ovi udvarára vidd, se most, se később, nagyon nem fair a gyerekekkel szemben)
2012. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most azért szerencsétlen, mert nincsenek meg az oltásai és ezért kézben vittem az utcán? :O Hát tudd meg, hogy tele van a környék oltatlan, otthonról kiszökő kutyákkal, azért vittem kézben. :D
2012. jún. 28. 10:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért nem fair a gyerekekkel szemben? Bajuk lesz tőle? (a félreértések elkerülése végett ezt most komolyan kérdezem)
2012. jún. 28. 10:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem fair, mert ma a kiskutyád odakakil,(ha összeszeded is maradhat belőle füszálon, homokban) de oda is pisilhet, akár több helyre, holnap reggel meg kiviszik az ovisokat ugyanoda, leülnek, elesnek, beletenyerelnek , aztán veszik a kezüket a szájukba, tudod ez a gyerekeknél természetes.
2012. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor nincsen probléma, mert oda ürít, ahova a gyerekek nem mehetnek. Ezt most hosszú lenne kifejteni.


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. jún. 29. 20:07
 9/9 anonim válasza:
15%
Nem kívánom senkinek, hogy a kiskutyája szoponyicás vagy parvos legyen.A miénk sajnos elkapta, pedig nem sétáltattuk, ezt a fertőzést sajnos a cipővel is be lehet vinni a lakásba, szóval aki azt mondja oltások előtt kiviszi a kutyáját az tudjon arról ,hogy a kutya életével játszik és az ilyen ne is tartson kutyát.Az pedig ,hogy az óvodába szöknél be vele gerinctelen és undorító!Én tutira szájon vernélek érte az ottani szülők helyében, gondolkozz kicsit ,már ha van mivel!!!A kutyát pedig add menhelyre,még ott is jobb helyen van ,mint nálad!!!
2012. nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!