Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bichon havanese körülbelül...

A bichon havanese körülbelül hány évig él?

Figyelt kérdés
szeretnék örökbefogadni egy 8 éves kiskutyát, csak nem tudom, hogy meddig élne mert elég idős kutyához képest...hallottam, hogy 16 évig élnek, de nem hittem a fülemnek...

2012. jún. 27. 21:59
 1/10 anonim válasza:
29%
Ez szerintem tartás kérdése... és a kutya egészségi állapotától is függ. Természetesen elélhet addig is,de az ritkább szerintem.16évig inkább a nagyobb testű kutyák élnek. De persze ez a "szoba kutyáknál" is meglehet. De inkább 12-13.
2012. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) tök egészséges, én sem fogom rosszul tartani :D hát ha nem fog 8 évet élni az sem baj csak attól féltem, hogy így is öreg, most 1-2 évre nem szeretném mert nagyon fájna utána a szívem :S
2012. jún. 27. 22:49
 3/10 anonim válasza:
Persze,megértem. De akkor legalább az vigasztalna,hogy azt az utolsó pár évet boldogan élte meg:)
2012. jún. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát igen...és ha élne nálam még 4-5 évet, az nem is lenne olyan kevés :)
2012. jún. 28. 01:13
 5/10 Brigi&Dominó válasza:

Pont a kisebb méretű kutyák élnek tovább. A környékünkön van 2 törpe uszkár is, akik 16 és 17 évesek. Nekem is havanese kutyám van és én továbbra is úgy tudom, hogy 15 éves az átlagos élettartamuk. Persze az is számít, hogy milyen körülmények között élte élte le ezt a 8 évet a kutyus, ha szuka, akkor pl. hozott-e le legalább egy almot, mert ez is rövidítheti az élettartamát.


Egyébként nem lehet tudni előre, hogy egy kutya mikor fog elpusztulni. Lehet lesz egy kölyök kutyád, aki 2 évesen belehal egy betegségbe, vagy daganatba, de lehet, hogy elhozod ezt a 8 évest és még 7-8 évet töltötök együtt. Ezt senki sem tudhatja előre! Ráadásul pár hónap alatt is meg lehet szeretni annyira egy kutyát, hogy bármikor fog meghalni, mindenképpen megviseli az embert. Nem számít, hogy 3 hónapot, vagy 8 évet tölt veled! Én azt mondanám, hogy vedd magadhoz nyugodtan mindenképpen sok örömöd lesz benne!:)

2012. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi :) mindjárt hozzák szóval beleegyeztem már, csak kérdezősködök itt róla mert nem nagyon ismerem ezt a fajtát :D
2012. jún. 28. 10:46
 7/10 anonim válasza:

16 évig nem élnek ezek a fajták! Max. 14-15 inkább 14

nyugottan örökbe fogadhatod ha elég az a 6-7 év ! :)

2012. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
bőven :D:D nagyon aranyos kis kutya :D nyugodt, szótfogad :D
2012. jún. 29. 15:40
 9/10 anonim válasza:
akkor meg?? fogadd örökbe ha igy a szívedhez nőtt! :)
2012. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem igaz ,hogy nem élnek 16 évig ,az én kutyám most lesz 17 és jól van.Az apja 16 az anyja 15 évesen halt meg .
2022. ápr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!