Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzek meg egy csökönyös...

Hogy győzzek meg egy csökönyös nagymamát, hogy ne etesse minden hülyeséggel a kutyát?

Figyelt kérdés

Ketten lakunk nagymamámmal egy másfél szobás lakásban, plusz a kistermetű kutya. Sajnos nem vagyunk abban a helyzetben hogy szétköltözzünk, úgyhogy ez pár évig így is marad. Én csak napi egy sétát tudok lebonyolítani a munkám miatt, így a másik két sétáltatást ő végzi.

Mielőtt együtt laktunk volna én ügyeltem a kutya étkezésére, ezért tőlem most sem kunyerál, tudja, hogy eredménytelen. Tőlem csak annyit kap amennyit kell.

Viszont nagymamámnál meg hamar észrevette hogy hat a kéregetés, mert ő minden alkalommal ad is neki. mindegy mi van épp a keze ügyében, sütemény, túrórudi, dió, napraforgómag, pogácsa, palacsinta, puffasztott kukorica, vajaskenyér, krumpli....mindenből ad neki.


Már tiszta kövér szerencsétlen kutya, pedig minden egyes áldott alkalommal elmondom, hogy NE ADJ NEKI, egészségtelen, sőt, bele is halhat, de mintha meg se hallaná. féltem a kutyát, így nagyon hamar rámegy az egészsége... Mit tegyek??



2012. jún. 18. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
jaaaaj, akár én írtam volna ... csak nekem nem a nagymamám, hanem a szüleim ... szerintem megérne egy próbát az, ha keresnél videókat youtubeon, amik kövér kutyákról, azok lefogyasztásáról és a betegségekről szólnak ( a Spektrumon ha jól emlékszem van egy ilyen műsor). azok eléggé szemléletesek, bár lehet, hogy nem találod meg őket pont neten. de én mindenképp valami ilyesmivel próbálkoznék, mivel idős, hátha ez hat rá.
2012. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki ezt a kérdést, mintha nem te írtad volna...

Egyébként velem is ez volt a helyzet, vagyis keresztanyámmal. Amikor itt volt nálunk, mindenfélével etette a kutyámat, ami épp nála volt, és ilyenkor én voltam a #@%!*Ä mert bezártam a kutyát a szobámba. Persze tudom, ne a legjobb megoldás volt, csak tele volt a tököm, hogy ennénk, a kutyám szájából meg patakokban folyik a nyál. Kérdem én, nem lett volna egyszerűbb nem adni neki, és akkor békésen elvan az asztal alatt?

16/L

2012. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
57%
Ugyan ez, nekem az anyukám eteti folyton a macskám, de én fogom és elveszem előle és megmondom neki hogy nem érdekel, de kidobom. Azóta is többször láttam maradék kaját a táljában. Volt hogy 1 hétig nem voltam otthon és a macskának nem adott szárazat csak konzervet, alutasakosat vagy bármit ami a kezébe akadt és olyan dagadt lett, pedig csak 1 hét volt. Sajnos nem tudom mit csinálj ahogy jó magam sem, hiába mondom nem érdekli mit ahogy nálad is van.
2012. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is ez van,anyukám ha eszik a kutyának is ad és nekem mondja,hogy én miért nem adok neki olyan aranyosan néz,meg látszik rajta hogy úgy megenné..stb :D

Mondtam már neki, hogy ne adjon,de semmivel nem lehet meggyőzni. :(

2012. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sehogy, sajnos. Az öregeket gyakran nem lehet meggyőzni, akkor sem, ha a világ legjobb orvosai adnak igazolást arról, hogy ebbe rövid időn belül bele fog halni a kutya.

Mozgasd (=sportoltasd, ne csak sétáltasd) sokat, beszéld meg az állatorvosoddal, hogy te hogyan etesd és mivel ilyen körülmények mellett, nyomaszd a nagyit és dolgozz azon, hogy elköltözhess minél hamarabb.

2012. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Elég húzós kérdés , tekintve hogy idős. Kicsit erős húzás de nem tudnád valahogy eljátszani hogy miután adott neki valami kaját amit nem kellett volna akkor te utána leviszed sétálni és akkor több ideig lenn maradtak vagy elmentek ismerőshöz. Telón felhívod és mondod neki hogy orvosnál vagytok a kutyával mert hányt / rosszul lett és most vizsgálta meg a doki és kiderült hogy a miatt a kaja miatt van amit adott neki , esetleg a szervezetében halmozódtak fel a káros anyagok a túletetés miatt. Aztán lassan hazamentek és elmondod neki hogy a doki mondta hogy szigorúan kell fogni a kutya etetését mert ha ilyen újra előfordul akkor bele is halhat. Mi barátnőmmel ezt terveltük ki mert az ő szülei is ilyenek. Bár kicsit drasztikus lehet de nála hatott. Azóta nagyon vigyáznak a kutya etetésével . Csak óvatosan nehogy túl nagy legyen a lelkiismeret furdalása mert idős korban avval is számolni kell. Te ismered színezd ki a sztorit és csak ügyesen:) Remélem tudtam segíteni !
2012. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nagyinak szeretethiánya van, vegyél neki egy saját macskát, hadd hízlalja azt...:)
2012. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jajj, ez nagyon nehéz, szinte lehetetlen. Az én mamám a halálba etette a saját kutyáját. Komolyan. :( Nagyon sajnáltam azt a kutyát, nagyon rossz élete volt. Ennyi csokit, sütit és más embernek való kaját egy kutya nem bír ki. És ráadásul macskaeledelt kapott, ami mindig előtte volt. És bárkit megharapott ha csak a tálja felé ment. :(
2012. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Catz ***** válasza:
100%

En is azt jatszottam be, hogy lementem állatdokinhoz, kiállítottam vele 1-2 kamureceptet gyomor-bélgyulladásra meg egy számlát és kifizettetem nagyanyámmal... Szerencsére pont börgyulladása is volt a bolháktól, szóval minden összejött, hogy látványos tünetei legyenek :D

Sajnos csak ez jött be... De most már elfogadja, hogy nincs össze-vissza zabáltatás, mert edzeni is össze-vissza megyünk és nem hiányzik egy gyomorcsavar :S

2012. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!