Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emlődaganat lehet?

Emlődaganat lehet?

Figyelt kérdés
Most vettem észre a kutyámnál hogy az egyik bimbója mellett, 2 kemény borsónagyságú csomó van. Soha nem volt fedeztetve, nincs ivartalanítva, nem születtek kölykei sem. 11 éves. Tejmirigyek lehetnek? Vagy emlődaganat? Persze, leviszem délután orvoshoz, csak kíváncsi vagyok ti mit mondtok. Előre is köszi. Nagyon féltem!
2012. jún. 28. 12:04
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Lehet daganat. Ivaros szukáknál idősebb korban nagyon gyakori.
2012. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Ne ijedj meg, de jobb, ha felkészülsz,hogy ez valószínűleg daganat lesz. Az én kutyámat már 5 x műtötték ilyen csomókkal és mindegyik daganat volt,a 4. és 5. műtétnél már a melleit is le kellett vetetni. 12 éves, él és virul.

Ivartalanítatlan kutyáknál gyakran előfordul emlődaganat, úgyhogy valószínű,hogy emiatt alakulhatott ki. Nekem anno az orvos azt mondta, az első ilyen műtétje után,hogy ivartalaníttatni kellene a kutyát(akkor már kb. 8 éves volt), mert akkor kevesebb a valószínűsége,hogy visszatérnek a csomók. Sajnos neki utána is visszatértek, de ártani nem árt, ha ivartalanítják.

Minél hamarabb vidd el orvoshoz, mert addig kell kiszedni, amíg ilyen kicsi, és nagyon fontos,hogy ne nyomkodd a csomókat, ne vizsgálgasd, bízd az orvosra. Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan és azt is írd meg,hogy mi van a kutyussal.

2012. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos héten az állatorvos szabadságon van :( Bízom benne hogy nem daganat lesz. Köszönöm szépen a segítséget, utolsó: írok amint lesz valami hír :)
2012. jún. 28. 17:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Elvittem a kutyát egy másik állatorvoshoz, ő azt mondta hogy még nem kell bántani, mert általában akkor szokott áttét előfordulni amikor megműtik és bent marad egy kis rész. állatorvos mondta hogy ezzel el fog élni sokáig, majd akkor kell hozzányúlni ha növekszik.
2012. jún. 29. 15:48
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért a saját orvosotoknak is mutassad meg. Sajnos ennyi idős kutyánál ez elég sanszos. A műtét kimenetele meg attól is függ, hogy a kutyu hogy bírná az altatást.
2012. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!