Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak folyamatosan...

A kutyámnak folyamatosan csipásodik a szeme és az a hártya piros és ráfordul a szemére félig, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan még nem jutott eszedbe, hogy megmutasd orvosnak? A szem nagyon komolyan tud károsodni.
2012. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Elöl ülő szemű kutyáknál ez sűrűbben előfordul. A csipa és a 'piros hártya' kötőhártya-gyulladást jelenthet. Az én kutyámnak legalábbis ez volt.

A kényesebb szemű fajtáknál amúgyis törölgetni, tisztítani ajánlatos a szem csücskénél, de ezen felül is kialakulhat, huzattól, kosztól, elég sok mindentől.

Próbáld borogatni neki kamilla teával átitatott vattával, vagy magával a filterrel, ha nem durva a gyulladás, ezzel is elmúlhat - ha hosszabb ideje tart, akkor csak a szemcsepp / szemgél segít.

2012. jún. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk a legerősebb szemcseppet is de semmi...10 éves német juhász szuka.
2012. jún. 29. 07:46
 4/6 compactegon ***** válasza:

mi is átesünk ezen kb. kéthavonta. sajna a kutyák kitaposság a füvet és rengeteg a por. ilyenkor a labda után ugrik, és a felkavart por belemegy a szemébe.

én alaposan ki szoktam mosni a szemét kamillával kb napi 3x (bőven átáztatom és "belemosom" a szemébe), és már aznapra látható a javulás. nem fekete csipa folyik neki is a szeme sarkából? mert akkor ilyesmi lehet az oka.

2012. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 compactegon ***** válasza:
*kitapossáK
2012. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát olyasmi iszonyat csipás és nagyon piros de nem úgy tűnik mintha őt zavarná, csak csúnya.
2012. jún. 29. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!