Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol masztiff vagy Bullmasztiff?

Angol masztiff vagy Bullmasztiff?

Figyelt kérdés
a két kutyafajta között vacilálok és nem tudom eldönteni melyik lenne ideálisabb választás nem tudom hogy mennyi különbség van a két fajta között... ha valaki tudja írjon.

2012. jún. 28. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Az angol masztiff sokkal lustább és jóval többet zabál és sokkal nyálasabb, de nagyon cuki. A bullmasztiff meg ennek az ellentétje
2012. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bullmasztiff is nyálas :D De van olyan tenyésztő, akinél olyan pofijú kutyák vannak, akik nem nyáladzanak :)


Nekem bullmacim van, mit szeretnél tudni róluk?

2012. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom szerintem az angol nagyon nyálas
2012. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az látod lehet, angol masztiffhoz nem volt még sajnos szerencsém, de az én Joeymat sem kell félteni, főleg így melegben :)
2012. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Angol masztiff: 75-95cm marmagasság, 70-90kg. Vannak ennél nagyobb extrémebb példányok, de azok általában már csak végigszenvedik a még rövidebb életüket.

Tekintélyt parancsoló mind a mérete, mind a hangja, viszont lomha és csak akkor mozdul meg, ha nagyon muszáj. A családdal nagyon kedves. Rengeteget eszik és nyáladzik. A telet nem igazán szereti.


Bullmasztiff: 60-70cm marmagasság, 40-60kg. Vannak itt is nagyobb példányok, de azok már a standard felett vannak (tehát komoly kiállításon ki is zárják őket) és ugyanúgy egészségtelenebbek és rövidebb életüek standard méretű társaiknál.

Tekintélyt parancsoló, az angol masztiffnál mozgékonyabb és temperamentumosabb kutya. A családdal barátságos, idegenekkel bizalmatlan. Ritkán harap, inkább feldönti az "áldozatát". Valamivel kevesebbet eszik, de ugyanúgy nyáladzik.


Én úgy gondolom, hogy mind pénztárca, mind mozgékonyság, mind házőrzés tekintetében jobb választás a bullmasztiff.

2012. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Antispecista ***** válasza:
Fogadj orokbe! :) Egy allat nem arucikk es megmentesz egy eletet. O meg elete vegeig halas lesz Neked; es tarsad. [link]
2012. aug. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legjobb ha angol masztiff és bullmasztiff keveréket veszel igy mindkettő lesz de egyik sem.
2017. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!