Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiporszívózni a kutyából a...

Kiporszívózni a kutyából a bolhát/tetvet. Megoldás lenne?

Figyelt kérdés
7 hetes kiskutyát kellene bolhátlanítani, de semmilyen erős (és drága) szert nem merek használni nála.
2012. júl. 2. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
En nem tudom manapsag a hulye emberek ennyire szaporodnak? Vegyel neki frontlinet ne ilyen sz.arokkal probalkozzz
2012. júl. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem segítene. Állatorvost kérdezzétek meg mit lehetne ilyen pici kölykön használni. A neostomosan-t szokták ajánlani, de nem tudom kölyökkutyán is alkalmazható-e, az meg nem drága. Vesztek vagy 2 ampullát, vízzel kell higítani és megfürdetni benne. Érdemes megismételni a fürdetést párszor, mert azt hiszem a petéket nem pusztítja el. Na a peték azok, amiket a porszívó tutira nem szívna ki, de én a bolhákban sem vagyok biztos. Aztán ha már 8 hetes elmúlt, lehet rá tenni advantix spot on-t. Az kis súlyú kutyánál még nem olyan vészesen drága, ha meg nagyobb lesz később tesztek rá nyakörvet helyette.
2012. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

remélem ez csak vicc volt...

Vegyél Neostomosan oldatot patikában, azt vízzel kell higítani, és azzal megfürdetni. Kb 400 forint egy ampulla, és tutira kiöli a bolhákat. 5 nap múlva ismételd meg, és lehetőleg az egész környezetét bolhátlanítsd.

2012. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Gratulálok, rég nevettem ekkorát. Természetesen létezik kölykök számára is bolhairtó, bőrbarát és olcsó is kapható.Porszívó, ez hatalmas.:D
2012. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Állatorvoshoz kell elmenni, meg kell neki mondani hogy mennyi idős, milyen fajta a kutyád, stb... úgy is kérdezni fogja majd. Adni fog olyan szert amivel irthatod a bolhákat és még el is mondd mindent mellé, de ha nem is ad, akkor is a legjobbat ajánlja majd.
2012. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bolhaírtót nem akarsz rákenni, de azért a porszívó alá bedugnád szerencsétlent...
2012. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jajjj, ma már vidám napom lesz, csak egy ilyen poén hiányzott.... :D
2012. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehogy Frontline-t használj egy ilyen pici kutyára!!! Tilos fél évesnél kisebbre használni.


Próbáld megfürdetni. Szépen berakod nyakig egy kád vízbe, és úgy tartod vagy 5 percig. A bolhák megfulladnak és kész. Mi menhelyről hozott pici kutyát bolhátlanítottunk így. És akár hiszed, akár nem, imádja a vizet, annyira hogy még télen is belemegy a patakba.

2012. júl. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ne porszívózd a kutyát nem tesz jót neki, vidd el állatorvoshó
2012. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!