Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek? Tényleg nem...

Szerintetek? Tényleg nem nyírhatom le?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves fekete kan Pulim.Nyáron kicsit mindig levágjuk neki a szőrét.Írták többen hogy le kellene jobban vágni, mert nagyon melege lehet.Le szeretném neki teljesen vágni, hogy ne szenvedjen a melegtől.De anya azt mondja, hogy nem lehet, mert télre nem nő meg neki rendesen és mivel kinti kutya ezért nagyon fázni fog!


Pulisok, tényleg így van?


2012. júl. 2. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Télre simán megnő neki, nyírjátok le nyugodtan.
2012. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem!Még várom a mások véleményeket is!
2012. júl. 2. 23:04
 3/14 A kérdező kommentje:
És meddig lehet?Nem tud valaki róla képet küldeni?
2012. júl. 2. 23:05
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Igazság szerint nem is kellene lenyírni - lehet, persze, csak ilyen célból nincs értelme.

A hosszú szőr "hőszigeteli" a kutyát.

Tűző napon a kopasz kutya ráadásul sokkal előbb kap napszúrást.

2012. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem.Mostmár tényleg nem tudom mi lenne jó neki!
2012. júl. 2. 23:10
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi is volt, hogy megnyírtuk, mert nagyon összenemezesedett a szűre és nem volt más választás.

Nem kell nagyon levágni, mert nem különösebben zavarja őket, ha viszonylag vastag bundájuk marad.

De visszanő télre. Mondjuk jobb tavasszal levágni, ha rövidet akarsz, akkor biztosabban kinő.

Azért egy 5 cm-t hagyjál.

A lényeg, hogy a szeméről ne vágd le a szőrt, meg kell hagyni napellenzőnek!!!

Ott kell ritkítani, ahol nagyon vastag. A nyakán, füle körül, mellkasán, a seggénél, meg úgy arányosan, hogy azért nézzen ki valahogy.


Ha a pofáján vágod a szőrt, a bajuszát ne vágd le! És a füléből tépd ki a szőrt (ne vágd) én koherral szoktam (érfogó) de ki lehet kézzel is.

Meg nehogy levágd a fülét, mert nem egyszerű megtalálni, hol kezdődik a kutya. :)

2012. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon össze van filcesedve a szőre, akkor kötelező lenyíratni minimum évente. Az összetapadt szőr alatt a bőre teljesen befülled. Ha szépen meg van neki csinálva a szőre szalagosra(kb így: [link] ), akkor nem muszáj lenyírni.
2012. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Friss, tiszta víz, és hűs árnyék :)

Ennyi elég neki bőven.

Ha kicsit megnyirbáljátok még nem baj, legalább nem csomósodik annyira a szőre, de rövidre semmiképpen sem szabad.

Anyósom is ebbe a hibába esett a shi-tzujával, és hőgutát kapott a kutya.

Pedig az még csak nem is kinti, szabadon jár ki-be.

2012. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk a pulikeverékünk van nyírva most már minden nyáron, semmi gondja nincs télre, olyan bozontot növeszt, hogy legszívesebben lenyíratnánk addigra is :D És a meleggel se volt gondja soha. Mondjuk nem is fekszik annyit a napon, mint a fekete kutyám, az elmebeteg, egész nap aszalja magát a negyven fokban a tűző napon, de neki se lett soha semmi baja.

Szóval nyírjátok nyugodtan, és legközelebb ne hagyjátok elburjánzani a szőrét, csináljátok meg kezelhetőre :)

2012. júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát elég filces, ezért is akarom lenyírni.

Így néz ki most:

[link]

[link]

2012. júl. 2. 23:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!