Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha tudom, hogy nem...

Mit tegyek ha tudom, hogy nem jó a pedigree, de csak azt szereti?

Figyelt kérdés
Van egy yorkim 2011. 02. 02. Születésű! Egy éven keresztül csak royal canin tápot kapott plussz a házi koszt! Általában kiválogatta a finom fslatokat a táp 1 részét megette, de nagyját ott hagyta és csak kidobáltam!Lecseréltem a canint pedigree juniorra,amit imádott!Csak magát a tápot is megette jóizűen!Sajnos csak rosszat hallottam róla,így megprobaltam a chow cooot meg egy másik új drága tápot!A reakciója annyi volt,h megszagolta és alrébb ugrott!Inkább nem evett 3 napig semmit,aztán a 3. Nap délután sok sárga folyadékot hányt!Ezért vettem pedigree vitalt,amit megint jóízűen megette ivott kakilt végre szépet! Mit tegyek ha tudom hogy nem jo ez a tap de csak ezt szereti???!!!Egyébként sok rostot és vitamint kap zöldség és gyümölcs formájában!

2012. júl. 3. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Én Royallal etetek, tenyésztő vagyok, a Royal Canin Yorkshire terrier juniort adom nekik, de úgy érzem h kicsit eltúlozzák a dolgot ezzel a Pedigree gyűlölettel, semmi komoly baja nem lesz a kutyusodnak ha csak ezt eszi, ma még adsz hozzá húst zöldséget gyümölcsöt akkor meg pláne nem, az tény h az ízfokozók miatt jobban szeretik, én meg se kóstoltattam velük így imádják a Royalt, figyelmen kívül hagytam a hisztijüket.
2012. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám, hogy hisztizzen. Eléraknám, várnék 5 percet, nem eszi, nem kap mást. Majd este újra megpróbálnám. Előbb- utóbb megéhezik.
2012. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg a sok ízfokozó miatt szereti valószínűleg. Nem tudom, hogy szoktad etetni, de próbáld meg azt, hogy leteszed elé a másfajta tápot, vársz 15 percet, ha van még a tálban akkor elveszed előle és elteszed. Aztán legközelebbi etetési időben ugyanez. A lényeg, hogy ne álljon előtte folyamatosan a tál tele kajával. Hidd el, ha naponta kétszer lerakják elé a kaját, nem fog éhen halni, azért vannak neki erős ösztönei, mégiscsak kutya. Egy kutya sokáig kibírja evés nélkül így nem kell megijedni ha pár napig nem eszik, ha nagyon éhes lesz úgyis meg fogja enni. Ezt egyszer már az én kutyámmal is el kellett játszani, ő 2 és fél napig éhezett, aztán rávetette magát és befalta, azóta is szépen megeszi a tápot. Írod, hogy egyszer már 3 napig nem evett, de ha akkor folyton előtte volt a táp, az lehetett a hiba. Ha nincs előtte nem húzza annyi ideig az időt általában.
2012. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elé kell rakni és elvenni ha nem nyúl hozzá..

az én kutyám is eljátszotta ezt nem is egyszer,volt ,hogy 4 napig semmit sem evett aztán amikor elé raktam a tápot akkor két pofával tömte és még kunyizott a polcnál ,hogy adjak még neki,persze nem ő a fönök,hogy megmondja a dolgokat,másnap kicsit többet kapott és azt is megette :)

sose szabad hagyni,hogy a kutya írányítson!!


az ízfokozók miatt biztos jobban szereti a pedigree-t..ez csak hiszti..

2012. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kevesebb tápot kap,mint másfajta kajcsit!Szerencsém van vele,mert imádja az összes zöldséget és a gyümölcsök 1 részét!Lassan másfél év alatt ismerem,tény és való,h hisztizik néha,de 7 hetes korától 1 éves koráig csak kidobáltam a royal canint!most láttam a reklámot,h új ez a pedigree vital!a lényeg ami érdekel,h hosszú távon lehet-e belőle baja?keverni nem lehet a tápokat ugye?legalábbis én úgy tudom!igaz? Egyébként köszi a válaszokat!
2012. júl. 3. 23:24
 6/6 S.Money ***** válasza:
Szerintem is eltúlzott ez a Pedigre ellenesség, az enyém is kiválogatja a Royal Canin közül, mert szereti s nincs tőle semmi baja. De ez az egész kutyaetetési mizéria is el van túlozva. Voltam egy Royal Canin előadáson (állatorvosoknak tartották) s a hypoallergén táp hidrolizált MADÁRTOLL-ból készül (ez a fehérje tartalma -ez benne a hús!) S ez nem kamu......
2012. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!