Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Pedigree Vital is rossz...

A Pedigree Vital is rossz minőségű? Sehol nem találom az összetevőket

Figyelt kérdés
ez mintha jobb lenne mint a sima pedigree , bár az összetevőit nem találom..
2012. jún. 15. 16:51
 1/8 Maxitabi ***** válasza:

Igen..

Ez legalább húsfélével kezdődik, ha nedves tápra gondolsz. Német oldalon találtam:

Hús és állati melléktermékek, gabona, olajok és zsírok,ásványi anyagok, növényi melléktermékek és felsorolva a vitaminok.Nincs megadva %, gabona minek???? és melléktermékek= vér, csőr,toll... vagyis szemét.Rosszabb a növényi melléktermék.Mi az?

Szerintem kutya eheti, de ne csak ezt - meghalni nem fog tőle, csak drága pénz kevés beltartalomért.

2012. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát... a pedigré, csepi, meg ezek kb. annyit érnek mintha sz*rnak egy pofon! :D semmi tápérték nincs benne... ha nem is prémium de középkategóriás tápot már kapsz kb. 600ft/kg ért:D mint pl. a Dog Chow !
2012. jún. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok venni,csak láttam a neten is nagyon reklámozzák ezt a Vitalt és gondoltam lehet jobb mint a sima,nem vennék soha pedigree-t, proplannal és acanával etetek,csak gondoltam megkérdezem nem e tudja vki mik az összetevök és milyen arányban,anyira szar hogy ezzel etetik a népet ,hogy hű de jó táp,és a reklámba cuki kutyákat tesznek hogy eladhassák
2012. jún. 15. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
A sima pedigre is jó nálunk azt szereti a kutya meg a darlingot és bárki megnézheti mert egészséges fényes a szöre ,vidám,soha nem beteg.Vegye aki akarja a méregdrága tápot de ezekkel az olcsóbbakkal is jol elvan a kutya.Nagy cégek gyártják ezeket is komoly szakmai tudással és sokmillió kutya vígan elél ezeken,másrészt mindegyiken rajta van hogy teljesértékű kutyatáp vitaminokkal,ha nem lenne benne a ráírt tápérték már rég megbüntették volna a gyártókat.
2012. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt pár év amikor mi is pedigree-vel ettetük a kutyákat,mert akkor a kutyatartás elején voltunk,aztán erre az oldalra tévedve olvastam,hogy milyen sz*rokkal is ettetem a kutyáimat,hát rögtön jobb tápot vettem nekik,és tapasztaltam ,hogy sokkal jobban eszik a jó minöségű tápot mint a gagyit,kevesebb széklet és a szőrük is szebb lett..mostmár soha nem adnék gagyi tápot a kutyáimnak,max átmenetileg 1-2 hét amig nem tudnék újra jót venni nekik,de hosszú távon biztos nem vennék már nekik
2012. jún. 19. 10:07
 6/8 Maxitabi ***** válasza:

Örülök, hogy te is ilyen "megvilágosodott" vagy táplálás szempontból. Az olcsó szeméttől nem (vagy nem rögtön) fog meghalni az állat..

Nem véletlen, hogy amióta (kb 20-30 éve)ezek a tápok elöntötték a piacot, többszörösére nőtt a daganatos, cukor-, szív és érrendszeri-, köszvényes stb betegségek száma a kutyák, macskák körében..

És igen, mindig az összetételt kell nézni! Ha a magyar neten nem találom, akkor német, angol oldalakon megnézem. Tőlünk nyugatra már sokkal előbbre tartanak táplálásban is. (Azért ott is elfogy a gagyi szemét..)

2012. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Régen én is a reklámoknak hittem,hogy hú a pedigree milyen jó is, az összetételt nem is néztem, itt az oldal felvilágosított, azóta sok tápról tudok sok mindent..lehet hogy az egyik kutyánk a pedigreetöl lett daganatos?? Sajnos el kellett altatni :( azóta vettünk egy másik kutyát és ő kap proplant már kölyök kora óta, a másik kutyánk aki ugye pedigree és társait kapta ő egészséges szerencsére,de ő már évek óta acanát kap :) örülök hogy ezt tudom már, és ismerőseimnek is mindig mondom hogy a pedigree,darling,chappi ezek gagyik..ök is meglepődnek ezen amikor mondom mik az összetevők és hogy hány % hús stb van benne, már 3 kutyás ismimet sikerült rávennem a jobb táp vásárlására, a legtöbben pénz miatt nem engedhetik meg a jobb tápot,vki pedig maradi ez ügyben és akárki bármit mond nem érdekli..
2012. jún. 19. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen annyit rágódni?? A "minőségi" se tud sokkal többet! Mindegyik szar, aki lusta meg hisz a reklámoknak meg ezeknek az vegyen tápot, de aki már annyira jót akar a kutyájának, hogy jaaajjj szegény kutyuli nehogy rosszat egyen, az inkább főzzön neki normális kaját vavy etessen nyersen, ne ilyen mű vackokkal zabáltassa a dögjét !!!!!!
2016. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!