Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök nagytestű kutyát...

Kölyök nagytestű kutyát szeretnék őrző védő fajtát, sokat foglalkoznék vele de nem tudok dönteni milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Ezekre gondoltam: német juhász, belga juhász, komondor, kuvasz, rottweiler. Ha van még nagytestű kutya amit ajánlanátok írjátok le.

2012. júl. 4. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem Német juhásszal és a Kuvasszal van tapasztalatom. Én ezt a két fajtát tudom neked ajánlani.

De a Roti sem utolsó....


De egyik fajta se való első kutyának amiket itt felsoroltál! Tapasztalt kutyatartóknak valók.

2012. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

ezek közül

belga juhász és német juhász:

német juhász nagyobb,de kb mindkettő kutyával nagyon sokat kell foglalkozni minimum napi 2 órát

és ne egy kis kennelbe legyen bezárva vagy megkötve legyen

érdemes velük kutyasuliba járni

ott megtanítanak nekik sok dolgot mint például örző-védőre is járhatsz velük.

nagyon okos kutyák,nagyon fogékonyak,érdemes őket minél több dologra megtanítani

következetes,határozott nevelést igényelnek,olyan vezetőre van szükségük aki tudatja velük ki a főnök.

rottweiler:

nagyon jó házörző

okos,tanítható,kiképezhető,

neki ég hATÁROZOTTABB ,ERŐSEBB vezetőre van szüksége

neki is sok törődésre van szüksége minimum napi 1,5 óra

komondor,kuvasz:

2 magyar pásztorkutyánk

komondornak nagyon sok időt elvesz a szőr ápolása

de neki nincs az a nagy mozgásigénye,ha egy nagy udvarod van és tud szaladgálni,napi 15 perc séta is megteszi neki

nagyon jó házörző

ő is határozott vezetőre van szüksége,de kuvasz keményebb dió úgyérzem,

kuvasz: na ő nagyon jó házörző

ő igényli a legkeményebb vezetést az összes közül,nagyon domináns tud lenni,ha nem figyelsz oda rá

neki olyan napi 1-1,5 óra törődés kell

és nagyon határozott gazdi

én a német juhászt és talán közép vagy óriás schnauzert ajánlanám neked ezek mind jók örző-védőzni,sportolni,kitünő társak.

2012. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül a német juhász, a belga juhász és a rottweiler ami őrző védő. A kuvasz és a komondor pásztorkutya. Őket őrző-védőztetni nem kell, nem is szabad.


Csak megjegyzés, a komondor bundája a 6-8 havonta történő 2 órás "tépést" és az évi 1x történő 1 órás fürdetést leszámítva nem igényel gondozást. Szerintem egy német juhász bundájával több a gond, mikor vedlés ideje van.

2012. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket, volt már kutyám nem egy, az udvarunk nagy és utálom megkötni vagy bezárni őket. Legutóbb egy svájci juhászom volt!
2012. júl. 18. 15:13
 5/6 anonim válasza:
Az egyik ismerősömnek pitbullja van!Az élete árán is megvédené a gazdáját!Persze sokat kell vele foglalkozni....... tanítgatni,futtatni ....
2012. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cane corso, okos, tanulekony, kivalo orzo-vedo. Imadom:)
2012. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!