Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a tyúkjaim megtámadásáról?

Figyelt kérdés
Tacskó keverék kutyám van, a tyúkjaim szabadon mászkálhattak eddig az udvarom a kutyámmal együtt. Régen is bántotta őket, de akkor anyukám elverte és azóta nem bántotta őket. Tegnap megint megölt egyet és nem tudom, hogy mit kezdjek vele? Ugy lehet elverésen kívül máshogy leszoktatni róla?
2012. júl. 4. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Az enyém a szomszédét ette,a vele való rossz viszonyra való tekintettel nem is nagyon érdekelt.Igazából ez nem annyira könnyű,hiszen a vadászösztön eleve vele születik.

Az elverés csak egy ideig segít,idővel ismét támadni fogja őket.

Tedd pórázra vidd tyúkok közé,eleinte húzni fog de te bökd oldalba lábbal(nem oldalba rúgást értek ezalatt).Közben meg húzd meg a pórázt is.Ültesd vagy fektesd le köztük.Hozz oda neki egy-kettőt,ha támadni akarja csapd fejbe.Rakd le egy adott helyre és hagyd ott,persze figyeld.Fontos,hogy ne légy ideges légy magabiztos.A te energiád-közérzeted a kutyára is átragad.Ezeket addig kell csinálni amíg meg nem szokja.Nekem 1,5 hét elég volt.

2012. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

A veréssel semmit nem értek el!

Ne maradjon a kutya felügyelet nélkül a tyúkokkal, kerítsetek le egy nagyobb részt a tyúkoknak és a kutyával sokszor menjetek be rengeteg jutival. Kérjetek tőle pár ülést, fekvést, figyeljen rátok, mindig jutifalattal dicsérni. Ha rámozdulna a csirkékre, azonnal kemény tiltószó és hozzáérés nélkül elzavarni onnan, akár ki a tyúkoktól. Pár perc nyugalom után ismét bevinni és szoktatni hozzájuk Őt.

Ezzel pár hét alatt el lehet érni, hogy a jelenlétetekben nem bántja őket, és lehet próbálkozni, hogy ha egyedül marad ott, Ti meg lesből figyelitek, akkor mit csinál. Ha nem bántja őket, akkor pár perc múlva odamentek, kaja, dicséret. Ha látjátok, hogy indulna rájuk, azonnal hangos tiltószó.

Akár egy kavicsokkal töltött palackot is MELLÉ!!! dobhattok, semmiképpen se rá!

2012. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez ostobaság amióta kutyákkal foglalkozok mindig is elvetettem a jutalomfalatot.Ez a végső mentsvár akkor ha már nincs elég tekintélyed,vagy egyszerűen ennyire nem megy.Másrészt pedig ha meg is tanulja ezzel a módszerrel,idővel ismét rászokhat és elvárja a jutalomfalatot.Ennyi erővel a gyereknek is csokit adsz mindig ha nem kiabál és sír a buszon(nem megoldás)
2012. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Távol álljon tőlem a verés, sose bántottam a kutyámat és másét se soha! Ezért kértem tanácsot, mert nagy állat barát vagyok! Remélem hasznosak lesznek a tanácsok, megpróbálom őket. Köszönöm szépen! :)
2012. júl. 4. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez csak tőled függ,hogy kellőképpen határozott-e vagy..

Kevés az igazán szélsőségesen engedelmedetlen kutya,nekem még nem is volt dolgom vele.

2012. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

3-asnak:


A mai kiképzés, tanítás széleskörben elfogadott és bevált eszköze a játék, a kaja és a pozitív megerősítés. Nem kell állandóan adni, csak amíg a kutya megérti a dolgot, és a későbbiek folyamán egyszer-egyszer megerősíteni a dolgot.

Pl. kutyám ül-fekszik-marad-visszajön-lábnál jön kaja-játék nélkül is. De ha azt várom el, hogy cm-re ott legyen, ahol akarom, gyorsan-pontosan-figyelmesen csinálja, akkor kell a motiváció, hogy a kutya AKARJA csinálni a feladatot. Sima szituban nincs kaja egy ülésért-fekvésért, de akkor nyilván lassabban is csinálja. Behívásért sincs kaja...ettől függetlenül hébe-hóba szokott kapni ezekért is

2012. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A játék és a pozitív megerősítés valóban mindenki alkalmazza.A jutalom falat azonban sokkal vitatottabb a kutyakiképzők körében..:)(Többnyire az új fiatalabb kiképzők alkalmazzák,a régebbiek nem)

És igen fontos,hogy a kutyának van-e kedve,ha nincs nem kell erőltetni aznap.

2012. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Számos "régi" kiképző alkalmazza, nem csak a fiatalabbak is. Így lehet figyelmes, tüzes és pontos munkát elérni. A pontosításhoz sokkal jobb a jutalomfalat, mert folyamatosan lehet adni, míg a labda és a játék megtöri a tanítás folyamatát. Azt már haladóbb szinten jutalmazáshoz, vagy feloldáshoz érdemes használni
2012. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is van Tacsi keverékünk.

A csirke vadászatól nem fogad tudni leszoktatni. Én 2 éven át próbálkoztam vele különböző módszerekkel + 2 kiképző segítségével de mind a két kiképző "feladta". Az egyik 5 a másik 6 hónap után mivel nem volt javulás. A kutyát SOHA nem bántottuk azért ha megölt egy tyúkot. A mi jelenlétünkben nagyon szépen viselkedett velük akkor volt baj amikor nem voltunk otthon. Egyszer elmentük otthónról ő valahogy bejutott a tyúkokhoz és kinyírta mindig. Nem is vettünk azóta jókat bár nem is akarunk.

Szóval vagy megváltok a tyúkoktól vagy a kutyát be kel zárni és minden nap többször mozgatni. (Bár az utóbbinak ne vagyok a híve)

Nem sok esélyt jósolok annak, hogy a kutyátok valaha is le fog szokni a tyúkokról az én tapasztalataim alapján de nem akarok borulótó lenni.


Amúgy a mi kutyánk a mai napig megvan nesokára 7 éves lesz és a mai napig forr benne a vadász vér. Aóta redszeresen járunk vele "vadász" versenyekre.

2012. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Való igaz a tacskó egy piszok nehezen kezelhető kutya,függetlenül attól,hogy sokkal több esze van mint az ember gondolná.Én csak úgy szoktam hívni a kutya amelyik beszél..

De inkább motiválni kéne,sem mint demotiválni :)

2012. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!