Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hogy fogja fogadni...

A kutyám hogy fogja fogadni az új kiskutyát?

Figyelt kérdés
Van egy korcs kan kutyám, aki 6 hónapos.Szeretnék elhozni ismerősöktől egy szuka kiskutyát, aki szintén korcs. A kan kutyám eddig agresszív volt minden kutyával akivel találkozott(talán azért mert azok is kanok voltak). Szerintetek hogy fog viszonyulni a 3 hónapos kiskutyához? Hogy tudnom majd összeszoktatni őket?

2012. júl. 4. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt a helyzet, megtépett minden más kutyát. És lett egy kis kanom- ekkor a nagy már pár éves volt. Szóval te jobb helyzetben vagy, tiéd még gyerek. MOST SZOKASD MINDEN KUTYÁHOZ HOZZÁ!!! NEM VICC!!Baj lesz..

Na szóval minden rendben volt, elfogadta...igaz előtte még külön udvaron voltak és a kerítésen át látta pár napig. Mindig óvtam tőle a kicsit, de észrevettem hogy a kicsi mindig átjárt hozzá. És nem bántotta...megszerették egymást nagyon.

A lényeg, hogy mutatni kell neki hogy a család része a másik is. De abból fogja látni hogy ő is kap enni a tálból, meg vele is foglalkoztok. A lányokat amúgy sem szokták bántani. De mindenképp ivartalanítsd valamelyiket, mert a mi lányunkkal úgy jártunk hogy kiszökött fél évesen, és teherbe esett. Oda lett az egész kölyökkora...Azóta sem játékos, és nagyon rossz kutya. Főleg ha egy kannal tartod együtt...Nem jó ötlet. Sok sikert, jól ellesznek hidd el! :)

2012. júl. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért nem vársz addig, amíg a már meglévő kutyáddal kialakul a normális viszony és meg van nevelve? Két kutyát még nehezebb lesz egyszerre nevelni, tanítani.
2012. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem szét fogja tépni.
2012. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a nagyobb tanítja a kicsit.
2012. júl. 4. 18:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy van 4 szomszéd kutya(3 kan, 1 szuka), akiket elsőnek megugatott, de most már jól kijön velük. Az egyikkel még közel is szoktak egymáshoz feküdni(persze egy kerítés választja el őket).
2012. júl. 4. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg előbb a meglévő kutyáddal kellene rendezned a viszonyodat és rendesen szocializálnod őt, utána bevállalni egy új kiskutyát. Így még ha el is fogadja, akkor is csak a rosszat fogja a kicsi eltanulni, ráadásul két rosszul nevelt kutya rehabilitálása neked is nagyobb feladat, mintha most jönnél rendbe a meglévővel és utána a kicsit már el se rontanád.
2012. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mire tanítaná? Arra, hogy agresszívan kell viselkedni más kutyákkal?

A kutyát neked kell tanítanod, nem egy másik kutyának. Jó, nyilván a szocializáció a helyes viselkedés elsajátítását, más kutyáktól való tanulást is jelent, de egy jóformán még kölyök kutyától ezt nem várhatod el. Ez olyan mintha egy 5 éves gyerekre bíznád, hogy neveljen egy újszülöttet.

Figyelj oda a meglévő szocializációjára, járjatok sétálni, kutyás társaságba, és majd utána vállalj másik blökit.

2012. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem is várj az új kutyával,előbb neveld meg a már meglévőt és amikor jól viselkedik akkor hozzatok mellé még egy kutyát, nem az idősebb kutya tanítja a fiatalabbat,hanem a fiatal tanulja el a dolgokat az idősebbtől,ez esetben lehet,hogy az agresszívitást más kutyákkal szemben fogja megtanulni és akkor nehezebb dolgod lesz..
2012. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!