Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos labradornak?

4 hónapos labradornak?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos labim,eddig Brit care-t kapott,de nem igazán szerette,ezért most hogy már fogyóban van eléggé,tápváltáson gondolkodunk.(Amúgy nem tudom miért nem szerette ezt a tápot,mindig trükközni kellett,beáztattuk,öntöttünk rá egy kis levest,ilyesmik,mert különben nem volt hajlandó megenni)

Melyik tápot vegyem neki?Nem akarok túl drágát,de azért szeretném ha egészségesen fejlődne,nem akarom szeméttel etetni. Én konkrétan a Josera Juniorra gondoltam,csak nem tudom,hogy egy viszonylag nagy testű kutyának ez jó-e.Szerintetek?Esetleg más fajtát tudtok,ami elérhető áron van,és jó minőségű?


2012. júl. 5. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
A brit jobb, mint a Josera. Mondjuk a Britet nem ismerem, de annak nincs valami más ízesítésű tápja? Hátha azt szívesebben enné.
2012. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg az Acana puppy large breed? Én azzal fogom etetni a goldenemet. Zoofast.hu-ról rendeltem, 13 kg 14 ezer ft. Ingyen házhoz hozzák. Szerintem jó árban van és az állatorvos szerint jó táp.
2012. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem eszi a tapot,annak tobb oka lehet. Lehetseges,hogy valogatos a kiskutyad,ebben az esetben le kell errol nevelni.

Lehet,hogy valamiert kulonosen nem izlik neki valamelyik tap,az emberek sem esznek meg mindent,ha errol van szo,nyugodtan valtsatok tapot.

A harmadik variacio, hogy ebben a nagy melegben sokkal kevesebbet esznek a kutyak,ez normalis.


Viszont ha egy retriever nem eszik,akkor nagyon oda kell figyelni,mert naluk ez a betegsegek egyik fo tunete. De latom ti beszeltetek mar az allatorvosotokkal,akkor.minden rendben ugye?


Na es akkor a tapvalasztas.

Amikkel szerintem erdemes a kiskutyad etetned: Acana,Taste of the wild es Purina Pro Plan.


Etetesi tapasztalatom nekem a Pro plannel van, meghozza a Purina Pro Plan Puppy Sensitive lazaccal es rizzsel, csak jot tudom errol a taprol mondani.


Zoofast-en 10500 forint 14kg.

2012. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen,a Brit jobb mint a Josera,eddig bárányosat evett,lehet hogy a csirkés jobban ízlene neki? mert a Britből van 2,ami szerintem megfelelő,a brit care junior large breed és a brit premium junior.Illetve még Eukanubára gondoltam,abból is van junior,de ezt a tápot nem ismerem annyira.

Acanával nincs tapasztalatom,de valakitől hallottam,hogy a kutyája nem ette,mert elég erős táp,és ő ezért váltott joserára.Mondjuk az tény,hogy az Acana az tökéletes lenne.

2012. júl. 5. 09:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze,beszéltünk állatorvossal,minden rendben a kutyával.Amúgy bármit megeszik,mostmár ezt a tápot is,de miután hazahoztuk,kevertük az előző kajájával ezt,utánacsak ezt kapta,és megette mindig,aztűán pár hát múlva nem ette meg,csak ha tettem hozzá valamit még.
2012. júl. 5. 09:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,tevedtem a pro plan a zoofast-en 10890 ft.
2012. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maxitabi ***** válasza:

Ne válts! És a josera rosszabb tényleg! A kis labinak nyugodtan lehet áztatott tápot adni-de inkább sima vízben. A váltás az ilyen kis kutyák emésztőrendszerét még nagyon megterheli, nem szabad gyakran ugrálni. És ilyen melegben amúgy sem biztos, hogy nagy kedvvel esznek. Még lehet simán háromszor etetni naponta, sőt négyszer is ha kell.És óvatosan ugyan, de ha nem eszi-turkál, akkor 5 perc után elvenni/eltenni, majd következő kajánál uazt vissza. Ha éhes, meg fogja enni(de piciknél vigyázni kell a fejlődés miatt)

Sajnos csak rosszabbak vannak ennél ebben az árkategóriában.De azt szokták ajánlani, hogy amíg fejlődik érdemes nagyon jóval etetni, utána lehet egy kicsit "gyengébb" is a táp. Acana esetleg?-large breed puppy, vagy a gabonamentesek (de drágábbak),belcando, biomill, cibau, bosch. A joserából-bár tele van kukoricával- inkább a family vagy sensiplus ill kids ajánlható.

2012. júl. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is Brit Care-rel etetek és nagyon jó táp, de hozzáteszem, hogy az etetési útmutatója kicsit el van túlozva. Egyébként, ha szépen fejlődik tőle a kutyád, minden rendben van, nem váltanék.

Nem szabad válogatnia!

Vehetsz neki másik tápot, de a válogatóssága attól még megmarad és valszeg egy idő után már azt sem akarja majd megenni. Akkor megint kezdődik minden az elejéről.

A reggeli és esti etetéseket próbáld minél korábban és később megejteni.

2012. júl. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Hát igen,én is szeretném most jó minőségűvel etetni,legalább míg fejlődésben van.Szóval ha most elfogy a kölyökkutyána való brit táp,akkor adjam neki azt,ami a zacskón is rajta van,a következő?Azt írja,hogy ezután mehet neki a brit care junior large.Etessem ezzel,hogy ne térjen el nagyon az eddigi kajájától?
2012. júl. 5. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!