Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a fajtáról...

Mit gondoltok erről a fajtáról? Lehet két domináns kutya fajtát együtt tartani?

Figyelt kérdés
Amerikai bulldogot szeretnénk, a már meglévő kan kutyusunk mellé szukát szerettünk volna. DE az alomban amelyik megtetszett nem szuka, hanem kan... Lehet együtt tartani békességben két domináns kutyafajtát, ha mindkettő kan, de ivartalanok?

2012. júl. 5. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól vannak nevelve, és sokat foglalkozol velük, akkor igen.

A meglévő amúgy milyen fajta?

2012. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom,hogy inkább olyan kiskutyát válasszatok az alomból,hogyha a mostani domináns,aki behódolóbb,visszafogottabb,nem ő az első aki odarohan hozzád,aki legyűri a többi kölyköt,stb.

Ha ivartalanítottak,akkor jól meglesznek,feltéve,hogy meg van nevelve a mostani kutyus is

2012. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tyler913 ***** válasza:
Én nem hiszek abban,hogy létezik "domináns fajta".Olyan van,hogy egy kutya fizikailag erős,ezért jobban le tud dominálni másokat,de a nagytestű fajták között is van visszahúzódóbb kutya.A dominancia a másik falkataghoz képest érvényesül,vagy nem.Pl. az én kutyám domináns más kutyákkal,de velem megadó.Ha találkozik egy még nála is erősebbel,akkor vele is megadó és így tovább.Ha Ti megfelelően nevelitek őket,akkor simán együtt tartható két kan,ők majd egymás között lejátsszák,melyik a dominánsabb.
2012. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A meglévő egy vörös Bullmasztiff keverék, 2 és fél éves ivartalanított kan. Épp ez a baj, hogy ez a kan kiskutya tetszik nekünk, jellemben is, és színben is. Mert terv szerint egy kis szukát hoztunk volna, de ez a kan elvarázsolt minket. Csak a következményektől félek. Hogy majd ha kamaszodik akkor a mostani fölé akar kerekedni, amit természetesen ő sem fog hagyni... Hogyan neveljem, hogy tisztelje az idősebbet később is? Ti hogy csináltátok?
2012. júl. 5. 13:47
 5/5 Tyler913 ***** válasza:
Nekem amstaffom van,1 év 4 hónapos,minden kutyával szemben elég domináns.Tudatosan úgy neveltem,hogy hagytam játszani,birkózni,próbálgatni az erejét,de de sosem engedtem,hogy agresszív legyen.Nemrég hozzánk került egy 1 éves közepes testű keverék kan ideiglenesbe.Az elején rendszeresek voltak a morgások,egy-két hajbakapás is,de soha nem volt igazi verekedés.Néhány hét alatt a legjobb haverok lettek.A titok az,hogy nem szabad teljesen lefojtani a köztük lévő versengést,mert természetes,hogy egymás között el kell döntsék a falkasorrendet.Tehát hagyni kell a vetélkedést,csak a verekedést kell megtiltani.Persze az is fontos,hogy a gazdi egyértelmű falkavezér legyen,és következetesen viszonyuljon a falkatagokhoz.Én pl. mindig az enyémnek adtam először enni,őt simogattam meg először,és csak utána jöhetett a kicsi,tehát ráerősítettem az amúgy is egyértelmű erősorrendre.
2012. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!