Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan és szuka kutya élhet...

Kan és szuka kutya élhet együtt békésen?

Figyelt kérdés
Van egy beagle szuka kutyusom a napokban befogadtunk mellé egy beagle kan kutyust. A kan folyamatosan hajtja a szukát. Most még egy kennel van de hamarosan elkészül az új. Úgy oldjuk meg most még, hogy az egyik kennelben másik a kertben és utána cserélünk. Próbáljuk egyszerre kiengedni őket de a kan egyszerűen nem hagyja abba a szuka hajtását. Hozzáteszem, hogy a szuka jelenleg nem tüzel. Novemberben lesz esedékes. A két kutyus biztos, hogy megszerette egymást mert amikor az egyik be van zárva a másik megy és szeretgeti. A szuka kutyámat májusban amikor tüzelt elvittük egy másik kanhoz és annak nem hagyta hogy ráugorjon (morgott, behúzta a farkát stb). Pedig akkor tüzelt. Most nem tüzel és ennek a kannak mégis hagyja, hogy ráugorjon nem nagyon ellenkezik. Mit csináljak velük? Van erre valami megoldás? Vagy soha nem lehetnek együtt a kertben?? :( Kérlek adjatok valami tanácsot mert olyan jó lenne ha csak játszhatnának együtt.
2011. aug. 10. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
ivartalanítás.
2011. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ivartalanítás, mindkettőt.
2011. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kifelejtettem belőle, hogy ha eljön az ideje pároztatni szeretném őket. Kölyköket szeretnék. Így az ivartalanítás szóba sem jöhet.
2011. aug. 10. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

húúhúú mit kapsz a válaszodért kéredző ...

de amúgy tényleg ivartalanítás..

2011. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz kölyköket? Törzskönyves, tenyészszemlés, kiváló munkaképességű, tökéletes idegrendszerű, negatív szűrésekkel rendelkező kutyák kiemelkedő kiállítási eredményekkel? Enélkül szaporításnak hívják, amire készülsz.

Most azért, hogy legyen egy alom kölyök, amik ki tudja milyen közeli rokonai egymásnak(úgy sejtem a kutyák nem törzskönyvesek, így akár közeli rokonok is lehetnek), ki tudja milyen örökletes vagy idegrendszeri betegségeik lesznek(felteszem nem szűrtek a kutyák)? Ugye tudod, hogy a szuka bele is pusztulhat az ellésbe? A párosodás, ellés nagyon fájdalmas neki, egy alom kölyök felnevelése meg éveket öregít rajta, annyira leterheli.

Így soha nem lehetnek együtt, odakint a kutyák, az egyik mindig bezárva lesz. Gondolod ez jó nekik? Ők biztos nem a szaporodást választanák, hanem hogy ne legyenek kennelben, hanem együtt játszhassanak odakint. Két kutya általában jól elvan együtt, együtt alszanak, együtt játszanak, együtt fedezik fel minden reggel a kertet. Te ettől fosztod meg a kutyáidat mert "olyan cukik a kölykök".

Ivartalanítással évekkel hosszabbodik meg a kutyák élete, nem lesznek ivarszervi betegségeik, illetve nem fognak szenvedni tüzelés idején.

2011. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Jujj, nemsokára én is ebben a cipőben járok, mivel nekem is van egy beagle-m(szuka) és nemsokára kapok mellé még egy fiú kutyát is és az is beagle lesz.:)Szerintem ha nem tüzel akkor csak ösztönösen csinálja, vagyis hogy a fiút engedi. De nem lehet hogy csak játszanak??Hány évesek a kutyáid?Szoktad őket eleget sétáltatni?Mikor régebben a kutyusodat pároztatni akartad, akkor nem lehet hogy a tüzelés 9-10. napja elött járt?
2011. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!