Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a kutyámat arról hogy ne féljen a víztől?

Figyelt kérdés
Kuvasz lány kutya. Igaz 5 éves már és tisztában vagyok azzal hogy evvel elkéstem de esetleg ha lenne rá mós akkor az jó lenne. Van egy másik szintén kuvasz kutyám ő 12 éves és ő nem félt soha. Nem tudna róla példát venni vagy nem is tudom..
2012. júl. 5. 13:40
 1/5 A kérdező kommentje:
boccs: *lenne rá mód
2012. júl. 5. 13:41
 2/5 anonim ***** válasza:
Hali. Nekem egy skót juhászom volt, aki másfél évesen is rettegett a víztős. Egyszer fogtam magam és a karomba vettem és besétáltam vele a velencei tóba, cirka 100 métert majd nemes egyszerűséggel beleeresztettem a vízbe. Minden további nélkül kitempózott a vízből és onnantól nem volt baj. Még a dunába is simán beuszott az aportfa után. azt gondolom, hogy ha nem volt rossz tapasztalata a kutyának a vízzel kapcsolatban, akkor egyszerűen meg kell vele ismertetni, hogy ez jó dolog. Üdv. Józsi
2012. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan helyet, ahol Te is be tudsz menni és csalogasd be, vidáman, jókedvüen. Vagy, küldd be előtte a másik kutyát és őt meg hecceld a parton, hogy menjen utána.


Én a kettőt ötvöztem, barátaink kutyáját beküldtük, az enyém a parton toporgott izgatottan, de csak bokáig ment bele. Akkor bementem én is, a másik gazdi is, ő egyedül maradt volna kint, hát inkább utánunk jött :)

2012. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) majd megpróbálom hátha beválik :)
2012. júl. 5. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én régi kutyámat úgy vettem rá, hogy magától fürödjön, hogy egy kis kád vízbe raktam tápdarabkákat, amit kievett. Játékot is rakhatsz bele, de a kaja szerintem hatásosabb. ;) Na szóval, ezt kb 1 hétig csináltam, mire felbátorodott, és belerakta az egyik lábát. Így haladtunk pár hétig, majd végül teljesen belemászott. Minden kis próbálkozását dicsérd meg, és SOHA ne kényszerítsd, mert többet ártasz vele. 1 hónap múlva már addig jutottam vele, hogy minden egyes sétáltatás után rohant hátra a kád vízhez, belemászott, valamikor bele is feküdt, hogy lehűtse magát.


A mostani kutyusom imádja kölyök kora óta a vizet, úgyhogy vele nincs baj, állandóan pancsol, buborékol, belefekszik a vízbe. :D


Sok sikert! ;) A lényeg, hogy soha ne erőltesd.

2012. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!