Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull, Boxer Stafi. Ezek...

Pitbull, Boxer Stafi. Ezek alkalmatlanok házörzésre?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen
2012. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én is így hallodtam.
2012. júl. 5. 22:33
 3/13 anonim ***** válasza:

ígyvan, ezek nem házőrző kutyák.

ezekkel manapság sak menősködni szoktak a kamaszok, hogy nekik milyen erős kutyájuk van. de hogy ha szembe kerülne velük egy KÁJ, Komondor ,Dog, Kaukázusi akkor nagyot néznének.

2012. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Alkalmatlanok, nekem amstaffom van. Ugat ha jön valaki, de ha már belépett az ajtón akkor viszi a játékát bárkinek, hogy játsszon vele :D
2012. júl. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tyler913 ***** válasza:
Ne menjünk bele a klasszikus pásztorkutya vs. pit vitába,két teljesen más célokra tenyésztett fajtatípusról van szó.Elég annyi,hogy a pitek és staffik legtöbbjének nincs túl erős territoriális ösztöne,és alapvetően emberbarát fajták,tehát házőrzésre nem ideálisak.
2012. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Erősen cáfolom ezt, nekem van 2 boxerem. Nagggyon jó házörzők. Éberek, és nem mer, de nem is tudna bejönni tőlük senki, akkor sem ha csak ülnek a kapuban és "erősen" nézik a bejönni szándékozót.:)
2012. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
attól függ hogy van betanítva... nekem eddig nem volt bajom a boxeremmel házőrzés miatt...néha ég amikor a szomszédom söpröget ( a saját területén) őt is jól meg ugatja...
2012. aug. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zorco85 ***** válasza:
sztem meg igen is jó házőrzök nekem is van egy és nem igazábol mernének töle bejöni.:)hagyuk már ezeket a pásztorokat hagyuk inkább meg nekik a juhok terelgetését
2012. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 torma válasza:
Kedves zorco85, Az,hogy egy kutyától nem mernek bejönni,és hogy egy kutya a halálig védi a területét és a gazdáját, 2 külön dolog.Az utóbbi pl. pont a pásztor kutyákra igaz.Ezúton tájékoztatnálak,hogy a pásztor kutyák NEM terelnek.A nyáj, a birtok, és a gazda védelmére lettek kitenyésztve a betolakodók és a farkasok ellen.Hidd el tapasztalt vagyok ezen a téren.Javaslom olvass szakkönyveket,ne irkálj butaságot.Egy kifejlett bundájú 70 kg-os kan komondor ellen sem betörőnek,sem kutyának nincs esélye.Csöndes óriásnak tűnik, de pillanatok alatt reagál, hihetetlen gyorsasággal.Ösztönből.Továbbá rezisztens a gázspray ellen.Láttam kutyát szájzárat kapni komondor nyakán,és esélytelen volt,hogy megsebesítse.Továbbá ha a betörő,támadó leáll a támadással,ő sem tartja ki a fogást tovább,tehát nem tépi szét a betolakodót.A pásztor kutyák a világ a világ legjobb házőrzői,és ezt nem csak én mondom.Olvass utána nyugodtan.Bizonyított, hogy a Pit például kifejezetten alkalmatlan a házőrzésre.Nem az a jó házőrző amelyik képes szétszedni egy embert.tapasztalatból beszélek hidd el.
2012. nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zorco85 ***** válasza:
tényleg igazad van tényleg vannak jobb házörözök mint a pitek.de sztem a megjelenésük miatt azért nem rosszak :D ha meg a gazdájuk is ott van az életüket is feláldoznák érte..
2012. dec. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!