Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó ez a póráz? (link)

Miért jó ez a póráz? (link)

Figyelt kérdés

Retriver póráz!

[link]


2012. júl. 6. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én az ilyen pórázt max. nagyon nevelhetetlen kutyával használnék, vagy olyan forgalmas, belvárosi utcákban, ahol centiket se lehet engedni a kutyáknak mozgástérnek, mert ha engedsz,akkor elütheti egy autó,egy busz vagy épp összeverekedhet egy másik kutyával, vagy megharaphat valakit.


Ez a póráz ilyen helyeken, ilyen kutyákkal és ilyen esetekben jó,amúgy szerintem csak szenvedés a kutyáknak, mert nincs mozgástere, csak amennyit a kötél enged.Gyakorlatilag olyan, mintha meg lenne kötve, vagy láncra lenne verve a kutya.

2012. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően van használva és megfelelő vastagságú, akkor a kutya nem tudja húzni a pórázt. Azért hívják retriever póráznak, mert régen, amikor még vadásztak a retrieverekkel nagyon gyorsan el tudták engedni róla a kutyát, nem kellett a karabinerrel vacakolni. Egyébként nagyon hasznos, szerintem sokkal hatékonyabb és esztétikusabb is, mint egy fojtó nyakörv. Én nem használok ilyet, de több ismerősömnek is bevált.
2012. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért mert könnyen és gyorsan el lehet engedni a kutyát. Nekünk is van, egyáltalán nem igaz amit az első válaszoló írt. Olyan, mintha egy fojtó nyakörv lenne pórázzal, csak ez egyben van. Menhelyeken is sokat használják, mert minden kutyára jó mérettől függetlenül, egyszerű mind ráadni, mind levenni. Van a sima retriever póráz, de már lehet kapni olyat is, ami félfojtó szerű, tehát van egy akadály hogy annál jobban nem lehet szorosabbra húzni még véletlenül sem.

Én minden olyan helyzetben használom mikor NEM kell majd kikötni a kutyát pl bolt, posta... előtt.

Aki jól tudja használni a fojtó nyakörvet, az ezt is tudja használni, nem arra van hogy fojtogassuk vele a kutyát.

Amiért én szeretem, mert tényleg egyszerű ráadni és levenni, és nem kell külön nyakörv. Sokszor sétánál (mezőn) azt amúgy is leveszem róla, mert van pár kutya aki azt elkapja véletlenül játék közben, meg ha pl a bokorbe esik be a labda, frizbi... akkor biztos nem akad fent.

(jól nevelt kutyám van, nem húz...)

2012. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
labradorom van és jól nevelt kutya! igaz h panelba élünk de rengeteg park van a környkünkön és mindíg el van engedve a kutya. most ilyen pórázt akarok venni mert nagyon tetszik:D
2012. júl. 6. 16:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert hogy kell helyesen használni a retriver pórzát?
2012. júl. 6. 17:03
 6/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Ez egy egyszerű póráz, a nyakörvvel együtt. Alapvetően akkor van értelme ha több kutyára is használod, amelyek nem hordanak nyakörvet, de ha a kutyádon egyébként is van (mondjuk a biléta miatt) akkor kicsit sem esztétikus a dupla nyakörv a nyakán.
2012. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!