Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húz folyamatosan? Majd...

Miért húz folyamatosan? Majd megfullad, de azért is húz. Bővebben odalent!

Figyelt kérdés

Tegnap voltam sétálni a 6 éves labrador vizsla keverék kutyusommal.Menhelyről lett hozva körülbelül 1-2 évesen,folyamatosan kiszökött,ivartalanítva lett,viszont sétáltatni nem szoktuk vinni. Most voltunk másodszor,egy tóra mentünk le,odafele gyönyörűen ment,nem húzott,ugyan nem volt laza a póráz,de nem húzott.A tónál elengedtem,rohangált,visszafelé viszont rohant,húzott,pedig már majdnem megfulladt.Apukám a 'főnök',rá hallgat a legjobban,de szeretném megtudni,hogy hogyan érhetném el,hogy ne húzzon annyira,hanem lazán jöjjön mellettem? Tudom,kicsit későn kezdtem el vinni,de azért remélem valamit még ki lehet belőle hozni : ) Előre is köszönöm a válaszokat.

14L



2012. júl. 4. 14:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
53%
Szia! Szerintem ha elkezd húzni, akkor egy kicsit húzd meg, és szólj rá. Nálam ez bevált! :) 14F
2012. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy javulhat,vidd mindennap sétálni.Ha húz két lehetőséged van, (illetve 3,hogy engededd,de azt ne)

az egyik,hogy megállsz egy helyben és amint lazul a póráz mentek tovább,simán előfordulhat,hogy 5 perc alatt kb. egy métert haladtok csak,de ez ilyen. Majd rájön ha nem húz hamarabb ér a céljához.

A másik,hogy amint húz megfordulsz a másik irányba.

Ezenkívül,nemtudom nálatok ez,hogy megy,de séta előtt nem árt ha csak akkor teszed rá a pórázt amikor már nyugodt. Az enyém is össze vissza ugrál ha látja,hogy indulunk, ilyenkor megállok,nem szólok hozzá semmi,amint megnyugodott,leül és akkor csatolom csak rá a pórázt. Az ajtón pedig mindenesetben te lépj ki elsőnek. Te kezdeményezed a sétát,oda mentek ahova te akarsz,nem ő irányít. Jó nyilván olyan helyekre mentek ahol jó neki,van több kutya stb.

Sok gyakorlás és menni fog.

2012. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is ez volt. Apával szépen ment, engem viszont húzott.

Én azt csináltam, hogy az udvaron sétáltattam, minden nap, rá egy-két hétre kivittem. Ha elkezdett húzni, megálltam, vártam egy kicsit, majd elindultam. Egy idő után rájött, hogy azért állunk, mert ő húz.

Most már velem gyönyörűen megy, apát szokta néha rángatni.

Nekünk akkor szokott gond lenni, ha kimegyünk, akkor húz nagyon, visszafele jön szépen. Ilyenkor megállok, vagy visszahúzom, teszek vele egy kört, leültetem.

Nekünk ez bevált, sok sikert nektek is :)

14/L

2012. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek : Köszönöm,ma is megyünk sétálni,majd megpróbálom.Remélem megtanulja mi a rend.;)


Másodiknak : Igyekszem minden nap vinni,de csak 8 óra körül megyünk,mert írtó meleg van,és ilyenkor egyikőnk sem kíván kint lenni .. : ) Megpróbálom,hogy megforulok,aztán majd kiderül,hogy mit csinál.Faluban lakok,de próbálom kivinni valami olyan helyre,ahol nincsenek kutyák,mert volt már belőle probléma.

Ja igen,és az ajtón én fogok elsőnek kimenni.!:) Egyébként estére lenyugszik,főleg ilyen nagy melegben .


Utolsónak is nagyon köszönöm a segítséget ,és a jókívánságot is:)

2012. júl. 4. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Hát igen azt gondoltam,hogy nem délután 3kor fogtok álldogálni,megfordulni egy út közepén a legnagyobb melegben :) jó az úgy ha 8 után viszed,esetleg ha fel tudsz korán kelni még reggel is próbálkozhattok,minél többször annál jobb.Sok sikert !
2012. júl. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem így sikerült megtanítani. (még mindig a 2. :D) ,de van olyan hogy kicsit húz akkor szoktam azt csinálni amit az első írt,kicsit visszarántom.
2012. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az így az azt jelenti amit leírtam a megfordulos,megállós módszer.

bocsi,hogy így össze-vissza írok,biztos a meleg miatt :D

Na jó gyakorlást, szia :)

2012. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Semmi baj,nagyon köszönöm!:) reggel felkelek korán,és megyünk:) köszönöm a sok segítséget:)
2012. júl. 4. 16:09
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindennap menjetek, és ha húz, akkor állj meg, várd meg amíg visszajön, és indulj el. nekünk ez volt a jó:) Vagy a halti is jó megoldás lehet
2012. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De, 3 lehetőség van:)

1, Ha húz, megrántod és mész tovább

2, megállsz és megvárod amíg visszajön

3, ha elkezd húzni, rögtön hátraarc, és másik irányba mész. ha megint, akkor megint

---

amúgy, ajánlatos ha mondjuk egy ösvényhez értek, vagy egy fát kell kikerülni, mondjuk a kutya balra akar menni, te menj jobra meg ilyenek

2012. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!