Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSETEK! 2 éves beagle kan...

SEGÍTSETEK! 2 éves beagle kan mellé kb ugyan ilyen idős szuka tacsi?

Figyelt kérdés
Sziasztok...egy kan begale tulajdonos vagyok. 2 éves kutyám kinti, télen -nyáron a kerben lakik. Sajnos gyakran van egyedül de amikor csak lehet mellette vagyunk. Egyik haveromékhoz került egy kb ugyanilyen idő kistacskó. A gazdáját öregek otthonába viszik és igazából náluk "nincs rá szükség" 2 vizsla és a születendő kutyakölykök mellé sok lenne nekik (+1 ló) szóval a lényeg annyi, h szeretnék rajta segiteni és elhozni onnan. Beagle kutyámnak is jót tenne a társaság. Szüleim eddig se rajongtak az ötletért de most h kideült a tacsi szuka, sajnos nagyon valószínű, h nem fog összejönni a dolog. Az ivartalanitás helyett van esetleg olyan dolog ami ugyan olyan jó és viszonylag olcsóbb, megoldhatóbb? Nagyon szeretném elhozni azt a tacsit hogy szeretőbb otthona legyen. Hogy tudnám a szüleimet is meggyőzni arról, hogy helyes lenne amit teszünk????? SEGÍTSETEK!!!!!!!!!! FONTOS NAGYON! Előre is köszönöm : Bianka
2009. júl. 11. 00:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! (Enyém volt a kérdés a sétáltatás idejéről, gyakoriságáról:) ) Szerintem ülj le a szüleiddel akár egy közösvacsi alkalmával, vagy ha dohányoztok akkor üljetek le cigizni (nekem ez be szokott válni:) ). De csak olyankor amikor van időtök ezt végigbeszélni, akár 1-2óra is. Ha szüleid közben terelni akarnak akkor ne hagyd magad de ne legyél erőszakos. Sajnos az ivartalanításon kívül nem tudok megoldást, amivel kiküszöbölhető a nemkívánt szaporodás. Meg ha ivartalanítottak lesznek, akkor nyugodtabbak lesznek, könnyebben összeszoknak. Fontos lenne, hogy mielőtt magaddal viszed a kutyust hozzátok azelőtt többször találkozanak, hogy necsak beállítson valaki a te kutyusod életébe, mert akkor féltékeny lesz és meg fog változni. Az ivartalanítás nem olyan vészes összeg. kb.15-20ezer forint. Ha kell álltorvos aki tényleg 110%ig megbízható, nem drága és tényleg azért foglalkozik ezzel mert szereti az állatokat akkor szólj. Anyukádéknak mondd el, a kutyus "történetét", s hogy számodra nagyon fontos lenne, hogy segíts neki, mert valami belső erő ezt akarja benned. Mondd el nekik (persze csak ha tudod, és akarod vállalni)hogy vállalod az etetést, fürdetést, sétáltatást, s minden ilyensmit, sőt ha tudod akkor a anyagiakat is vagy azok egy részét. De ha ezt bevállalod akkor tényleg tartsd is be. Remélem hogy belemmennek a szüleid, s hogy tudtam segíteni. Ha kérdésed van akkor szólj nyugodtan, meg ha megadjam az állatorvos nevét elérhetőségét akkor is. És nagyon szép, és becsülendő dolog h segíteni szeretnél ennek a kutyusnak.

Üdv: Dani

2009. júl. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Dani jól szólt!:)

É úgy tudom,hogy van más lehetőség is pl.fogamzásgátló vagy inyekció amitől nem tüzel a szuka.Állatorvossal meg tudod beszélni mi a legjobb a kutyusnak és a pénztárcátoknak is!Kérd meg a szüleidet,hogy várják meg mit mond az orvos és utána alkossanak véleményt!Remélem minden ok lesz!:)

2009. júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mind2őtöknek, pont ezen gondolkodtam, hogy megmondom szüleimnek , hogy álom az ivartalanyítással járó költségeket. Ha jól tudom tavasszal és ősszel tüzelnek. És közben nem lehetnek vemhesek, mármint a két időszak között. Nos ha ez igaz, akkor őszik összeszedem a pénzt és remélem igy beleegyeznek :) Köszi a válaszokat!!! :)
2009. júl. 11. 10:22
 4/4 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET, A PROBLÉMA MEGOLDÓDOTT KIDERÜLT H A SZUKA KUTYUS IVARTALANÍTOTT :)))) Így a szüleim remélhetőleg beadják a derekukat ;)
2009. júl. 11. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!