Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap kapom meg a kiskutyámat...

Holnap kapom meg a kiskutyámat, jó gazdi szeretnék lenni?! (többi lent)

Figyelt kérdés

Holnap kapok egy Havanese't 10hetes lesz .

mire kell oda figyelnem? napi hányszor kell etetnem? mikor-mennyi időközönként fürdessem ? ilyen melegbe lehet kint, vagy csak bent? minden nap fésülni kell? tejet adhatok neki? milyen játékokat lehet vele játszani? vihetem sétálni? ha igen nyakörvvel vagy hámmal? mennyi időközönként kell levinni pisilni-kakilni?


bocsi, hogy iylen sok a kérdés, de ő lesz az első kutyám, és szeretnék sok dolgot megtudni róla, olvasgattam már neten is, de erre szeretnék még válaszokat kapni.:') előre is köszönöm .

14/L



2012. júl. 9. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mire kell odafigyelnem?

-Arra hogy ne csak szeresd,de következetes,és határozott is legyél vele,ne engedd hogy amiért cuki meg pici a nyakadra nőjjön,ahogy hozzád kerül onnéttól neveld folyamatosan!

-Napi 4x kisadagokban elég adni neki enni, prémium junior/puppy tápot vegyél neki,pedigréét chappyt ilyeneket SEMMIKÉPP! Tönkreteszi csak a szervezetét a sok színezék,0 fehérje.

-Fürdetni elég ha koszos,büdös maximum havonta fürdesd többször ne,mert korpásodhat,lemossa a természetes faggyú réteget

-Inkább bent legyen ilyen melegben,ő is ott fogja jól érezni magát,persze 1-2 óránként vidd ki pisilni és este mikor lehűl a levegő kint lehettek többet,játszhattok stb.

-Kölyökként jó ha hozzászoktatod a fésüléshez,de elég 2-3 naponta még nagyon lágy lesz a szőre. Felnőttként kell többször inkább

-tejet ne adjál neki,legtöbb kutya laktózérzékeny csak megfosatná,felesleges neki. Ha jó tápot veszel minden ásványi és nyomelem és vitamin benne lesz ami kell majd a kiskutyádnak.

-Sétálni majd a kötelező oltássorozat végén viheted,de utána nagyon fontos a szocializáció,vidd majd minnél többet emberek,kutyák közé ez fontos

-nyakörv jobb,hám ráér ha már megtanul sétálni. NE engedd hogy húzzon

-Játékok sok mindent játszhatsz,labdázz vele,húzogassatok kötelet,adj neki műanyag csontot/rágókát hogy ne a cipődet rágja szét,de inkább ezeket este vagy bent a lakásban ilyen hőségben

Azt hiszem ennyi,szólj ha még valami érdekel..

2012. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Naponta 3x-4x kell etetned. Hetente 1x max 2x fürdesd. Ilyen melegbe napközben legyen bent biztosíts neki hűvös helyet és friss vizet. Kora reggel és késő este lehet kint. Ilyen kicsi korban még naponta kell fésülni, ahogy nő elég lesz hetente 3x is. Csak kecske tejet adhatsz neki tehén tejet nem, mert hasmenése lesz. Még nem viheted sétálni majd csak 12 hetes kora után mikor az összes oltása megvan. nyakörvvel vagy hámmal az mindegy bár kistestű kutyáknál inkább a hámot szokták ajánlani. De előbb még meg kell neki tanítanod a nyakörv viselést és a pórázon való sétát. 1-2 óránként le kell vinni még éjszaka is!

De a tenyésztő holnap mindent el fog mondani, hogy mit hogyan!

2012. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor sorba:

Kiskorban lehet 2x is etetni, 1x reggel 1x este... ne adj neki egyszerre túl sok adagot mert addig eszik míg el nem fogy és ha sokat kap az nem jó, de majd kitapasztalod


Kutyasamponnal nem szabad sűrűn fürdetni mert tönkremegy a szőre, ebbe a melegbe elég ha átlötykölöd egy kis langyosabb vízzel hogy ne legyen melege.


Inkább legyen bent


Nem kell minden nap fésülni, de egy vizes vattapamaccsal vagy az erre megfelelő kutyakozmetikai kendővel a csipáját minden reggel töröld ki.


TEJET NE ADJ NEKI!!!!


Akármilyen játék, de ne legyen sok.


Amíg nincs meg minden kötelező oltása addig jobb ha nem nagyon viszed ki.


Én hámmal sétáltatom az enyém így nem fullasztja meg.


Ha már megvan az oltása napi 3x ajánlatos... az enyém már 5 éves és a napi kettőre van rászoktatva. A lényeg, hogy nagyjából mindig ugyanakkor így megtanulja, hogy addig nem pisilhet kakilhat a lakásba.


Remélem tudtam segíteni :) Ja még annyit, hogy amihez kiskorában hozzászokik (pl veled alszik az ágyban) később már nehezen lehet kinevelni belőle.

2012. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és a legfontosabb h mindig legyen előtte tiszta víz!!!
2012. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már mindent leírtak amit tudnod kell én még ajánlanám olvasni Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvét hogy jól tudd nevelni a kutyádat !:)

És boldog hosszú együtt töltött éveket kívánok!

2012. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15:28-asnak!!!


hetente 1x 2x fürdesse??? tönkre teszi a kutyát!!!



nekem havanese-m van , mi akkor fürdetjük ha büdös vagy nagyon koszos (1,5-2 havonta) sarasabb időben havonta 1x fürdetjük (ez inkább ősz és tél)


nagyon következetes nevelés kell neki,mert a fejedre nőhet,mi is majdnem így jártunk!! nem fegyelmeztük eléggé és elkanászodott ,de aztán be kellett keményíteni,hogy tudja ki is a főnök,azóta minden rendbe van :)

nyakörv és póráz (de NE FLEXI),hámmal csak húzni tanul meg..


sose enged ,hogy ő menjen elől sétánál!! amikor minden oltást megkapott akkor vidd sétálni és tényleg sok kutya,ember közé vidd hogy jól szocializálódjon és nem kell ölbe venni ha nagy kutyát látsz,mert ha barátságos nem fogja bántani a kutyádat és tudni fog nagy kutyákkal viselkedni meg nem fog tőlük félni, sajnos mifelénk kevés nagy testű kutya van és eléggé fél tőlük , de a közepes és kistestű kutyákkal nagyon jól elvan az embereket is szereti..


imád játszani,a tenisz labda a kedvence szóval egy tenisz labdát te is szerezz be :) rágó csontot is vegyél, nálunk nagyon jó szolgálatot tett :D


Jan Fennel és Ceasar Milan könyveit javaslom vmelyiket mindenféleképpen vedd meg!!!

2012. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Havanese gazdi vagyok. Mi így csináljuk:


1. Legyen tiszta vize.


2. Fél éves koráig legalább 3x. (reggel, délben, este)


3. 1-2 havonta elég. (mi amikor elvisszük kutya kozmetikushoz akkor ő megfürdeti)


4. Lehet kint is de ne sokáig. Figyelj rá hogy 1 óránál tovább ne legyen kint, egyébként inkább bent legyen. (nem udvari kutya és nem olyan jó neki)


5. Igen minden nap ki kell fésülni vagy nagyon csúnya csomók lesznek a szőrébe amit sajnos ki kell vágni.


6. Igen adhatsz neki tejet de ne sokat mert attól folyékonyat kakil ami gondot jelent felszedni. Tejet max. hetente 2x adj neki.


7. Labdázni imád és a rágcsálós játékokat is szeretik. Apportírozást tanítani kell de az is megy nekik. Kicsi dolgokat ne adj neki mert lenyeli és megfulladhat.


8. Csak akkor vidd sétálni ha megkapta a kötelező oltásokat. Addig nagyon fertőző számára minden ezért csak kézben szabad kivinni hozzászoktatni a zajokhoz.


9. 1 éves koráig jobb neki a hám mivel még nagyon játékos ezért könnyen húzhat és a nyakörv szorítja a nyakát amitől rosszabb esetben meg is fulladhat. Később jöhet a nyakörv is.


10. Napi 4x amíg kicsi, mivel még sokat kakil-pisil. Én nekem hajnali 6-kor már csörög az ébresztő, hogy kutyasétáltatás.


Amúgy ha megkaptad akkor kérlek küldj nekem képeket az e-mail címemre, mert imádom a picike havanese-ket. Címem:

ivett.01@citromail.hu Nagyon várom a képeket kedves kérdező. U.I.: Ha küldesz képet a kutyusról, akkor majd én is küldök az én kutyuskámról. Jó éjszakát.

2012. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!