Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol bulldog lehet első...

Az angol bulldog lehet első kutya?

Figyelt kérdés
Az angol bulldog lehet első kutya? Mennyire energikus? Kicsi a kertünk de tarthatò házban is? Van egy 13 éves fiùnk ha megszokja ùgy nem fogja bántani? Hányszor vigyen ki sétalni, kevésszer hosszabakat vagy sokszor kisebb távot? Milyen kutya kajával etessem? Nem vagyok egy tapasztalt kutyás . Mobilròl irok bocsi a helyes ìrási hibákért
2012. júl. 11. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen való elő kutyának.

Hát nem annyira energikus,tartható házban is,azon kívül hogy kiviszitek wczni nagyon ne fog mozogni,elég lusta kutya,de ha korán nincs hozzászokva hogy egész nap lustul akkor felnőttkorára sem lesz annyira lusta.

Nem agresszív kutya,tehát a fiaddal tuti kijön.

De elég nehéz eset,sok egészségügyi gondja lehet.

2012. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legfontosabb hogy akkor vegyél csak ha összejön 100-120 ezer ft,mert ilyen kutyát csak jó helyről szabad venni tenyésztőtől,hogy minnél több betegségre szűrve legyenek! Édesanyám az ő bullijáért anno 8 órát utazott és 6 éve volt 120 ezer ft szóval nem egy olcsó kutyafajta.

Mozgásigénye nem túl nagy,de szeret játszani,kellenek neki is az ingerek,tehát ha napi 1x ha kertes házba lesz, elviszed 1-2 órára sétálni,játszani,kutyák közé akkor meg lesz elégedve. Gyerekeket szeretik általában.

Kutya kajával szintén nagyon jó minőség kell nekik,érzékeny a pocijuk hiába egy törpe macinak néz ki:) Kelly-nek a mi a bullinknak vagy 5 jó minőségi táp után jött be az Acana,többitől fosott sajnos.

Másik ami fontos hogy makacs kutyák. Nem fog mint egy pincsi a nyakadba ugrálni hogy mikor járhat a kedvedbe,elég öntörvényű fajta ezt vedd figyelembe:) Nagyon keménynk és határozottnak kell lenned,attól a perctől ahogy hozzádkerül! Folyamatos nevelés kell neki is mint minden rosszcsont kölyök kutyának!

Majd írj hogy döntöttél!

2012. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sétálni, ha lehet, akkor mindenképpen többször keveset. Nem egy hosszútávfutó bajnokok, hamar kimelegednek, (főleg ilyen időben) jobb többször sétáltatni.

"ha megszokja ùgy nem fogja bántani? "

Ezzel viszont komolyabban kell foglalkozni. Ez nem megszokás kérdése, hanem elvárás kérdése.

Ez azért fontos, mert a jelenlegi szemlélet abszolút káros, ez nem a kutya döntése, kit szok meg, vagy kit nem. A fiadnak ugyanolyan szigorú következetességgel kell bánnia vele, mint akárki másnak, csak így fogja tisztelni őt, és ez csak erről szól. Pl nemrég jött ez a kérdés, én a 2. választ adtam.

Szintén rossz hozzáállás, ráadásul a gazdi meg van győződve róla, hogy jól neveli a kutyát... mikor egy játszás miatt kék-zöld foltos lesz... :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3176776-megse..

2012. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem kérdéses, hogy gyerek mellé mehet-e. A miénk sosem bántaná a gyerekeket, imádja őket. Lehet húzni vonni :) Igazi családi kutya.

Én csak az enyémből tudok kiindulni, de ő elég hiperaktív. Nagyon játékos, imád fürdeni, botozni, sétálni. Igaz hamar kifárad, de nagyon gyorsan regenerálódik :)

Miénk benti kutyus(emeletesben lakunk), de rengeteget van anyuméknál, kertes házban. Szerintem ha kertben lesz tartva, akkor nem kell majd neki nagy séta, főleg ebben a nagy melegben.

Ahogy előttem is írták, elég kényes fajta. Jobb minőségű táppal érdemes etetni. Mi brit prémiummal etetjük. Igaz, nem a legjobb és legdrágább táp, de nálunk nagyon bevált, és az ára is elfogadható. Én mellé adok neki néha házi kosztot is, illetve darált pulykahusit.

Imádni fogjátok biztos vagyok benne :)

2012. júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!