Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapdál a kutya, ha...

Miért harapdál a kutya, ha hazaérkezem vagy el akarok menni otthonról?

Figyelt kérdés

1,5 éves keverék kutyusom van. Kertes házban lakunk.


Utóbbi időben a kutya elkezdett harapdálni(fogja a szájával a lábfejem vagy felugrál és a karomat próbálja harapdálni).

Már fájnak a harapásai. Amikor hazaérkezem nagyon izgatott lesz ezért a kapuban várok egy ideig,amíg nyugodtabb lesz.

Hazaérkezéskor nem nézek rá,nem szólok hozzá,nem simogatom. Így sikerült elérni,hogy a felugrálásai csökkentek.


De a napokban elkezdett harapdálni ha hazaérkezem, vagy el szeretnék menni otthonról. Ugyanakkor szerintem túlzott területvédő a kutyánk,mert idegent nem enged be,ha közelít a kapuhoz hevesebben ugat.Idegen csak úgy jöhet be ha megkötjük de akkor is ugat,ha rászólunk nem hagyja abba.

Mit tegyek a harapdálásai ellen? Ha ugye hazaérkezem és ő erősen harap és rászólok,akkor sikerült kívivni a figyelmem.Vagy azért csinálja ,hogy ráirányuljon a figyelmem?



#viselkedés #harapdálás #kutya harapdál
2012. júl. 12. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kontrollálni akarja az eseményeket.

Nem rossz a hozzáállás, hogy figyelmen kívül hagyod az izgatottságát, de úgy látszik kevés. Jobban igényli az irányítást, minden téren. Ugatásnál is el kell érni, hogy csendben maradjon, olyan nincs, hogy nem hallgat rád. Olyan intenzitással kell fegyelmezni, hogy hallgasson rád, és komolyan vegyen. Szerintem általánosságban több, és erősebb szabályozással minden téren javulna a helyzet.

2012. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Azon gondolkodtál már, hogy nevelni kellene?
2012. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
El kellene kezdeni komolyabban nevelni szerintem.. [link] itt elég sok hasznos infó van, szerintem kezdj neki, mielőtt a kutya úgy dönt, hogy ő lesz a főnök..
2012. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!