Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Önkéntes szeretnék lenni egy...

Önkéntes szeretnék lenni egy menhelyen, de félek a kutyáktól? (lent)

Figyelt kérdés

Sose volt még kutyám.Nagyon szeretnék már évek óta,de nincs rá lehetőség.Mivel alapból szeretem az állatokat,gondoltam szivesen lennék önkéntes.De ugyanakkor meg félek,hogy megtámadnak.Vagy ők verekednek ott össze és én meg nem tudom,hogy mit kell csinálni.

Lelehet győzni ezt a félelmet ha jelentkezem önkéntesnek?

Vagy van így értelme egyáltalán?



2012. júl. 12. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem így nem volna jó ha önkéntes lennél. Egyfolytában azon rágódnál, hogy Úr Isten mi lesz ha összevereked, mi lesz ha megharapnak. Félnél tőlük és egyfolytában ezeken rágódnál. Ezt a kutyák meg megéreznék. Szóval én nem ajánlom, hogy önkéntes legyél....
2012. júl. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez az.:/

De akkor mit csináljak?Sokat olvastam a kutyákról (tartás,nevelés stb.) és ha lehetőségem lesz rá szeretnék egyet.De ugye az a jó,ha sokat viszem majd kutyák közé,de amég ettől parázok,hogy mi lesz ha megtámadják stb..Addig nem lesz jó a jövendőbeli kutyámnak se.Addig nem is érdemes szerintem befogadnom egyet.Szeretném legyőzni ezt a félelmet valahogy.

2012. júl. 12. 15:25
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Hát így eléggé gázos lenne a dolog.

De azért egy próbát megérhet, hiszen nem csak kutyákkal foglalkoznak a menhelyek sem... ott vannak a macskák, nyulak, stb...

2012. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg ha van rá lehetőség, megkérhetnéd, hogy hadd foglalkozzál inkább a kölyökkutyákkal, esetleg a kistestűekkel. Ha egyszer szeretnél kutyát, mindenképpen le kell győznöd a félelmedet.
2012. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jelentkezz, nem kell egyből velük foglalkozni.

Takarítasz, viszed a vizet, kaját nekik, megismered őket közelebbről, majd egy szép nap arra ébredsz, hogy nem félsz tőlük.

Hidd el, a kutyák (állatok) szeretetet teljesen önzetlen, csodálatos dolog.

Meg fognak "szelidíteni". :-)

2012. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Az előző kutyám nagyon antiszoc volt, minden kutyát utált, sőt támadott. Tacsi keverék volt. Azért nem volt megnevelve, mert mi hugommal még kicsik voltunk a kutyaneveléshez, szüleim meg nem foglalkoztak vele. Sétálni is már csak öreg korában kezdtük el vinni, addigra lettünk annyi idősek. Ezért elég félelmetesek voltak a séták, mert bármikor verekedés lehetett. Ezért amikor felnőtt lettem, elköltöztem és lett egy saját kutyám, akkor először én is féltem egy kicsit hogy ha más kutyával találkozik nehogy verekedés legyen. De legyőztem magamban ezt a félelmet, megpróbáltam nagyon nyugodt lenni és bevált, a kutya nagyon jólnevelt lett, nagyon sok kutyával találkozott kölyök korában és nagyon jól kezeli még az agresszív kutyákat is. Mióta látom hogy nem lehet baj, azóta nekem is több önbizalmam lett. Ma már el sem tudom képzelni hogy mitől féltem.
2012. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%
Ha alapból nem is támadnának össze, de az amúgy is labilis idegállapotú kutyák, ahogy felvennék a te félős energiádat, tényleg egymásnak eshetnek... ne!
2012. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Jó ellentétesek.:D

ma 15:34

Szivesen foglalkoznék macskákkal,nyulakkal is (nyuszim pl van itthon is),csak azért (is) lenne jó kutyákkal is lenni,mert mint írtam szeretnék majd egyet,de nem hiszem,hogy jó gazdi lennék így.Meg tapasztalatot is szeretnék,mert eddig egyszer sétáltattam egy kutyát és ennyi volt.

2012. júl. 12. 16:48
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ha Önkéntes akarsz lenni akor olyan dolgokat válalj be mint etetés , itatás , fürdetés , Szocializálás.

Szóval olyan dolgokat válalj el ahol csak 1 kutyával kell hogy foglalkoz egyszere .

De Ez egy Nagyon Szép Hívatás !

2012. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én önkénteskedem menhelyen, főleg sétáltatok. Hidd el nem fognak egyből problémás kutyát nyomni a kezedbe. Nekem eleinte csak kis pici barátságos kutyákat hoztak, aztán mikor látták, hogy tudok bánni velük akkor jöttek a nagyobbak végül már megyek önállóan és bármelyik kutyát kihozhatom. Szerintem nyugodtan jelentkezhetsz, ez nagyon jó módja lenne a félelem leküzdésének, annak, hogy megismerd a kutyák természetét, mert ha már érted a testbeszédüket nem fogsz attól rettegni mikor ugranak vajon egymásnak, hanem világosan látni fogod a jeleket, hogy most nem fogják bántani egymást, vagy pedig hogy épp harci készültségben vannak. Egyébként ahol én vagyok ott arra is ügyelnek, hogy egyszerre együtt lehetőleg ellentétes nemű kutyák sétáljanak, vagy olyanok amik ismerik egymást, a verekedés elkerülése végett. Meg a jelentkezési lap kitöltésekor is van egy elbeszélgetés, ahol elmondhatod, hogy még nem nagyon ismered a kutyákat. Biztos segítenek majd neked. Sok sikert!
2012. júl. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!