Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőnél ha csak hobbi...

Tenyésztőnél ha csak hobbi célra szeretnék kutyát, mennyivel olcsóbb, mintha kiállítás vagy tenyésztés céljából venném?

Figyelt kérdés
amúgy a fajta Dobermann
2012. júl. 12. 17:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%
ne vegyél 80-100 ezerért hibás kölyköt. Ezért a pénzért már nagyon jó, és szép kiskutyát is tudsz választani. Én a tenyészérték nélküli kiskutyáért nagyon soknak tartok ennyi pénzt. Egy hobbi kölyök ára max. 50 ezer ft. Viszont a fülvágással kapcsolatban, hogy mi lesz 4-5 év múlva előre nem tudni. nagyon sokan ellene vannak, én személy szerint szeretném, ha a fajta olyan maradna milyennek elfogadtuk.
2012. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

M.-H. Alexandra:

Nem úgy értettem, hogy azért mert tökéletes és jó lenne tenyésztésre ezért, drágábban adják. De általában van egy átlagár a példa kedvéért legyen 200e Ft. Jó esetben az összes kölyök ennyibe kerül attól függetlenül, hogy ki milyen céllal veszi. Természetesen a választás úgy megy ahogy leírtad, aki munkára, kiállításra veszi az választ először, utána jönnek a hobbi célú gazdik. De azért nem fogja a hobbi célú kicsiket a tenyésztő se olcsóbban, se drágábban adni ha nincs testi hibájuk, mert csak "hobbi kutyák" lesznek.

Ha van hibás kicsi, ami ezért eleve ki van zárva a továbbtenyésztésből, akkor érte viszont egy alacsonyabb árat fog kérni, ami akár lehet az eredeti ár fele is (természetesen cserébe általában az ivartalanítási kötelezettséget belefoglalják a szerződésbe).

2012. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így volt, az én kutyusomnak küllemre semmilyen hibája nincs, mégis hobbi célra 80eFt-ért vettük.
2012. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, ilyenről még nem hallottam. Akkor ezek szerint tényleg fajtától, illetve tenyésztőtől függ a dolog. Mindig tanulok valami újat :)
2012. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ismerek egy itteni tenyésztőt is, nála is ugyanez van, sőt, nála úgy van, hogy elviheti hobbi célra a kölyköt, olyankor a TK másolatát kapja meg és ivartalanítási kötelezettséggel adja. Majd ha bemutatja az orvosi igazolást (szukáknál), kannál pedig ugye látható, hogy megvolt a műtét, akkor megkapja az eredeti TK-t. De időközben dönthet úgy is, hogy eljár vele kiállításokra (a másolt TK-vel) és ha megtetszik neki a dolog, szép eredményeket ért el a kutyával és tenyészteni szeretne, akkor kifizeti a különbséget a tenyésztésre szánt kutya és hobbi célra vásárolt kutya között.
2012. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én ezzel nem értek egyet. Csak az a kiskutya kerül kevesebb pénzbe, amelyiknek tenyésztésből kizáró hibája van. Aki csak családi kedvencnek veszi, az miért fizetne kevesebbet, egy teljes értékű kiskutyáért??????
2012. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Akkor ne érts egyet vele, de attól még ilyen is van. Ahàny tenyésztő, annyi szokàs.
2012. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!