Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon vékony a sztaffordom,...

Nagyon vékony a sztaffordom, mármint nem vékony, jo husba van, meg minden, sot meg amugy dagi is, de nem izmos. Miert?

Figyelt kérdés
es egy szaffordnak izmosnak kell lennie. Slovakian lakom, en mindeg pedigreevel etettem, kiskoraba, es szep volt dagika, aztan elvesztettem a munkahelyemet, es mar csak tescos kajat evett meg moslekott, ami jott....De sosem volt lfogyva. 1,4 eves és 25kg. Most megint rendeltem neki pedigree vitalt, es avval fogom etetni, de azt mondjak kene valami sport is hozza, csak nemigen jatekos, es biciklin akartam hogy huzzon, de en huzom ot...:( Nemtudom, mit csinalhatnak vele, ami izmosithatja....uszni se nagyon szeret, bemegy a vizbe de csak parszor kihozza az apportot, es annyi. Enni sem akar sokszor, foleg ilyen melegbe, csak 1x eszik egy nap....Mit tehetnek vele, hogy izmos legyen?????? Leci adjatok valami tanacsot......koszike
2012. júl. 13. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kéne szeméttel etetni,próbáld ki szerintem jelentős változás lesz..:D
2012. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy staffi nem lesz magától izmos.. Főleg nem Pedigree táppal kéne etetni, az az egyik legrosszabb... Dog Chow, Hill's, Acana, meg van még egy csomó jó minőségű kaja. Ne a melegbe futtasd a bicajon, isten ments! Este, vagy kora reggel vidd. Esetleg egy dombos helyen ereszd szabadon, és egy kocsi vagy traktor kereket guríts le, amjd ereszd utána a kutyát. Valami plüssöt is felköthetsz egy peca botra, és azzal körözgetsz neki, magasba emeled, hogy ugrojon érte... Agility.. itt egy videó a pecáról meg a kerékről

[link]

2012. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
+ ha raksz rá megfeleő hámot (Julius K9 hámok vagy ilyet: [link] ) akkor rácsatolhatsz egy kis ató vagy motorkereket mögé, és húzhatja, vagy különböző gallyakat. Esetleg egy erős fa ágára felköthetsz nem túl magasan a kedvenc játékát, had lógjon rajta kicsit. 1000+1 videó van fent a neten ezekről
2012. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1, válts tápot, vagy etess vele házi kosztot (nem maradékot, kutyáknak valót, receptek vannak a neten), esetleg állj rá a BARF etetésre a pedigree ipari hulladék (szó szerint, ezt ne vedd sértésnek)

2, úsztasd, dombon-le fel való futtatás, esetleg felfelé meredekebb hegy /domb oldalban

3, szerezz egy normális hámot és szép lassan elkezdhetetd megtanítani neki a súlyhúzás alapjait, nem bele egyből a közepébe, mert akkor tönkre vágod a szervezetét, van pár cikk róla a neten, ajánlatos elolvasni és a leírtakat megfogadni

2012. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2012. júl. 13. 12:23
 6/11 anonim ***** válasza:
nem jó a link
2012. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
melegbe nem futtatam, most vettem neki egy huzo hamot, nem ami a kepen van....huzott mar kereket is, es a plust is szereti, de nemharap ra...volt hogy felakasztottam neki, tobb kutyaval is voltunk, de nem harap ra csak ugrall. 170 cm magasra ugrik, a fejemmel egy szintbe, es szeret ugrallni...Domb vagy hegy itt a kozelbe nemigen van, de a gumi fa huzast csinalta mar.....amugy meg koszi a tanacsokat, sokat segit.....itt nalunk sokan pedigreevel etetik a kutyat, es jo.....en is megvoltam vele elegedve....Nekem az acana, dogchow....nagyon draga, en azt nemengedhetem meg magamnak......
2012. júl. 13. 12:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondolom nálatok is lehet netről rendelni, nézz körül. Nem muszáj acanát venni, nálunk pl a 20kg-os ecopet 8e Ft körül van, de 10e Ft-ért szintén lehet venni kifejezetten jó minőségű tápot 20kg-os kiszerelésben. Ott a susa, brit, josera, ecopet, farmina, kennels favourite... nem tudom nálatok mit lehet kapni, de a visán termékek nagyon jók és olcsóak (ezt SK-ban biztos lehet venni, mert onnan szokta ismerősöm venni, nálunk nagyon nincs). Sokkal kevesebbet kell adni belőle, mint a pedigreeből, így olcsóbb is az etetés velük, hiába kerül többe egy zsák, ha tovább elég.

De gondolj bele van max 4% hústartalom abban amit etetsz egy eleve húsevő álattal és ebből a 4%-ból fejlesszen izmot? Képtelenség. De aldi is tuti van nálatok ott lehet kapni 3kg-os kiszerelésben Romeo nevű tápot, abban állítólag 20% körüli hústartalom van és nincs annyira teletömve mindenféle sz@rral, mint a pedigree.

Ha domb nincs, de van másik kutya akivel együtt szokott játszani, akkor lehet nekik adni egy jó hosszú kötelet amit tudnak húzni.

2012. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
adj neki húst amit ti is esztek tepertőt meg rizst kis pörköltel hizni fog nekem a 8 hónapos kutyám 26 kg
2012. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szlovákiában is kell legyen házhoz szállítás. Hiszen nagyon sok szlovák gyártmányú táp is van itt Magyarországban is. Nézz utána a neten.
2012. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!