Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi fajták közül melyik...

Az alábbi fajták közül melyik a legolcsóbb tenyésztőnél?

Figyelt kérdés

Német juhász

Magyar vizsla

Dobermann


és kb mennyibe kerülnek ezek a fajták ??


ja és hobbi kutya lenne :)


2012. júl. 13. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A dobi sztem drágább. Németjuhász 60 ezertől már van tenyésztőtől, tk-vel.
2012. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Magyar vizsla.


Az meg a másik h oké h hobbi kutya lenen, csak kérdés h fontos-e h egészséges legyen. Mert ha igen, akkor mindenképpen valami lelkiismeretes tenyésztőtől vegyél. A felsoroltak közül az összeset szaporítják és olyan "silány minőségű" (értsd: ideggyenge, nem típusos, fajtajelleget alig mutató, örökletes betegségekkel terhelt) kutyák kerülnek ki ilyen helyekről, h aki ilyen helyről vesz kutyát meg is érdemli...csak a kutyát sajnálom olyankor. Te ne ess ebbe a hibába!!!

2012. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy mennyibe kerül, de inkább azt döntsd el először, hogy mire kell a kutya, mennyit tudsz vagy akarsz foglalkozni vele, mit vársz el tőle, mit tudsz neki biztosítani.

Egy dobbermann és egy egy vizsla ég és föld!

2012. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát igen, szerintem a dobival lenne a legnehezebb, aztán a németjuhász, és a legkönnyebb a vizslával, bár ha nem neveled meg, nem foglalkozol vele, az is folyamatosan ugatni és pörögni fog....
2012. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Magyar fajták, tehát a vizsla, utána a sorban a NJ. De mind a 3fajtának eltérőek az igényeik, kivéve talán a gazdacentrikusságot és a mozgást. Döntsd el, hogy mire kell (csak társnak, sportolni, gyerek mellé, jelző kutyának, házőrzőnek...) és kérdezz körbe tenyésztőknél. Ha van hibás (fog, harapás, félheréjű...), akkor őket ivartalanítási szerződéssel, hobbi célra még az átlagnál is olcsóbban szokták adni.
2012. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Ha van hibás (fog, harapás, félheréjű...), akkor őket ivartalanítási szerződéssel, hobbi célra még az átlagnál is olcsóbban szokták adni."


Úgy dobálódznak itt az emberek ezzel a "tenyésztőnél hibás kutya hobbi célra olcsón" dologgal, mintha ez általános lenne, mintha minden alomban legalább két ilyen kutya születne... pedig rohadtul nem. Ráadásul a színhibán kívül más még 8 hetes korban nem is látszik...

2012. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

semmi komolyat nem szeretnék csinálni egyikkel sem..


házi kedvencnek lesz,kutyaovi,kutyasuli , engedelmességit megszeretném csinálni mindenképpen,hétvégenként kirándulások!!! kertes házba lenne,kinti-benti kutya lenne..


megnyugtatok mindenkit,hogy csak is tenyésztőtől fogok kutyát venni!!!


de lehet,hogy a végén menhelyi kutyus lesz :)


de még 3 év legalább mire lehet még egy kutyám, mert már van egy :)

2012. júl. 13. 14:04
 8/16 anonim ***** válasza:
Én sosem értettem, h ha semmi extrát nem akarnak az emberek a kutyával csinálni, akkor miért a MUNKAkutya fajtákat nézegetik...
2012. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

13:48

Nem tényleg nincs minden alomban 2 ilyen kölyök, de előfordul és akinek az ár igenis számít, előre tervez és nem úgy van, hogy most rögtön és azonnal kell egy kutya nekem akkor ő biztos fog találni ilyen kutyát. Ismerősöm 1,5-2 évet várt, hogy lehessen egy ír farkasa, akárhogy is szakadt meg 1500eurot nem tudtak érte fizetni, de folyamatosan tartotta a kapcsolatot a tenyésztőkkel és egyszer csak lett egy számára tökéletes kutya, neki megfizethető áron.

Ezt csak azért mondjuk páran, mert nem csak az a 2 lehetőség van, hogy súlyos százezrekért veszünk tenyésztőtől, vagy pár 10e FT-ért szaporítótól, hanem van egy köztes lehetőség, ami nem túl sűrű, de előfordul: tenyésztőtől, eü garanciával, TK-el, olcsóbban.

2012. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

mert nekem ez a 3 fajta tetszik, hát szerintem nj és vizslát sokan tartanak csak házi kedvencnek..


de én fizikailag és agyilag is letudnám őket fárasztani illetve, mint írtam járnék kutya suliba is !!!


a többi fajta nem nagyon tetszik..


de azt is írtam,hogy lehet,hogy inkább menhelyről hozok el kutyát..de amúgy az én gondom,hogy milyen fajtát választok!!!!

2012. júl. 13. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!