Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy 2014-től nem lehet...

Igaz, hogy 2014-től nem lehet láncra verni a kutyákat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy 2014-től tilos lesz e teljes mértékben kutyát láncon tartani de azt tudom, hogy már most is tilos a kutyát 4m-nél rövidebb láncon tartani és TARTÓSAN sem lehet láncon a kutya!
2012. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
37%
szerintem még mindig jobb láncon mint egy szűk beton kennelbe, ha ezt bevezetik a kutyáknak nem lesz jobb
2012. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Most sem lehet láncon tartani.
2012. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A rendelet másik fontos részét képezi a kedvtelésből tartott állatok tartási körülményeinek szabályozása.

Az ilyen állatok tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthető, azonban esetükben is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetővé teszi az állat kedve szerinti mozgását.

TILOS:

ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen tartani

ebet huzamosabb ideig 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve tartani

patás állatot és ebet állandó jelleggel kikötve tartani

Ebek csoportos tartása esetén pedig egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani.

2012. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem hallottam róla, de amúgy is a normális állattartó, vagy egy józan paraszteszű ember ha végig gondolja, akkor tudja az előző válaszadó által leírt paragrafusokat. Nekem is részben van láncon a kutyám, délelőtt, míg nyitom, csukon a kaput, járok össze vissza, addig kötöm meg, hogy el ne menjen. délután este, éjjel szabadon van. Lovam is van, de azt is ha kikötöm, vagy béklyózom, akkor sem örökké béklyózza ki a rendes gazda. No, hát aki nem tudja, aztán lelketlen gazda, az meg lesz büntetve
2012. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Remélem.
2012. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

[link]


"Augusztustól a 20 kilogramm alatti kutyákat legalább 10, a 20–40 kiló közöttieket legalább 15 négyzetméteren lehet tartani, ennél nehezebb ebeknek pedig minimum 20 négyzetméteres „lakhelyet" kell biztosítani. Hat hónaposnál fiatalabb kutyát tilos kikötni, a tilalom 2016-tól életkortól függetlenül minden ebre érvényes lesz. Az átmeneti időszakban pedig a kistestű kutyát 4, a közepeset 6, a nagytestűeket pedig 8 méternél rövidebb kötélre tilos kikötni."

2012. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Bár azért vannak kiskapuk: mit jelent a TARTÓSAN??? Naponta 10 óra már tartós? Vagy egy-két nap? Vagy 1-2 év?

És a lakásban tartott kutyákkal mi a helyzet, mikor egyedül hagyva kizárják az előszobába-konyhába? Bár ugye ők sétáltatva-mozgatva vannak jó esetben

2012. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez az egész nem fog semmit érni mert nem lesz aki betartatja.
2012. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!