Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám mindent...

Mit tegyek ha a kutyám mindent a szájába vesz?

Figyelt kérdés
a múltkor hányt is, mert ki tudja mit vett a szájába. Minden percben figyelnem kell rá, hogy nehogy megegyen valamit. De meg szeretném rá tanítani, hogy nem szabad, ha rászólok inkább elfut előlem.
2009. júl. 13. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez a helyzet nálunk is! Nekem bolognese kutyám van, 6 hetes szuka, és most jönnek a fogai, minden a szájában köt ki (ujjam, növénylevelek, szörmók, stb.) mindent megrágcsál. Ha most jönnek a fogai, akkor nem tudsz mit tenni ellene, mindent rágcsálnak ilyenkor, maximum a veszélyes dolgokat elteszed hogy ne érje el.

Ha nagyobb és mindent bekap a szájába, próbáld ki azt, hogyha látod hogy van valami a szájában, odmész hozzá, azt mondod "Elég" vagy "Kérem" és kiveszed a szájából, ha nem adja akár erőszakkal is, hiszen az nem fáj neki, csak megtanulja, hogy jobb ha odaadja. Ezt próbálgathatod akkor is ha a labdáját veszi szájába, megfogja tanulni hogy az "Elég" nem azt jelenti hogy véglegesen odaadja a tulajdonát, utána visszakapja.

Próbáld meg szerintem, állítólag hatásos!

Sok szerencsét!

2009. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mennyi idős?! mert a kölykök ezt csinálják... amúgy kinövik, de elég bosszantó én is végig csináltam ezt a tortúrát. egy erőteljes "FÚJ" és grabancrázás! nem kell azért mindenért bántani ezalatt értem a természetes dolgokat(fa, fű, levél), de azért oda kell figyelni!
2009. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk a Beagle kutyánk csinálja ezt 6 hónapos megrág szinte mindent!!!Még a gumijátékát is megeszi néha és a németjuhász kutyánk ürülékét is olykor!!!De a mijénk az udvaron van.
2009. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!