Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám mindent a szájába...

A kiskutyám mindent a szájába vesz és lehetőleg rögtön le is nyel. Kavics, fűcsomó, cseresznyemag, kaki. Hogyan lehetne fegyelmezni? Nagyon érzékeny, így a bundacibálás, popóraverés nála nem jöhet szóba.

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem sokmindent nemtudsz csinálni,maximum kiveszed a szájábol ha látod. Amúgymeg eltünteted a veszélyes,éles,mérgező dolgokat. ilyenek a kiskutyák,ha elfordulsz ugyis megint bekap valamit.
2009. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Zsíványok ezek a kiskutyák... :D. Szerintem vegyél neki egy gumicsontot vagy valamilyen olyan játékot, ami túl nagy hogy lenyelje. Ezt mindig dugdosd a szájába, direkt hogy megszokja, ha nem jön be, sajna meg kell várni hogy felnőjjön.
2009. dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy kiskutyánál ez teljesen normális, azonban meg kell nevelni, mert egy felnőtt kori rossz szokássá rögzülhet. Enyém is nagyon érzékeny, én úgy csináltam, hogy ha rágni meg nyelni akart, akkor rászóltam erősen, hogy "fúj, nem, köpd ki". Ha nem köpte ki, akkor belenyúltam a szájába, kikotortam az ujjammal a tárgyat (volt, hogy a kakit is böööööö) és közben erősen rászóltam. Majd adtam neki egy olyan tárgyat, ami nagy és nyugodtan rághatja és akkor dicsértem. Vagy ha még azelőtt rajtakaptam, hogy "bűnözött volna", akkor még előtte szóltam neki és felajánlottam alternatívaként másik játékot és jutalomfalatot. Nálunk ez vált be és sosem kellett a grabancát rángatnom vagy a popójára csapnom. Persze ehhez kellett azért egy bő hónap, hogy megtanulja. És most már ha csak annyit mondok, hogy "köpd ki" vagy "tedd le" akkor mindent kiköp, letesz. :)
2009. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!