Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjek neki a tanításá...

Hogyan kezdjek neki a tanításának? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves német juhászom. Őt szeretném tanítani ugrani akadályokkal. Hogyan kezdjek neki? Már csináltam egy 20cm-es magasságút, azt sokszor gyakoroltuk, utána egy 30cm-es magasságút. azt nem tudta átugrani. Visszatértünk a 20cm-esre, aztán megimt 30, azt kisebb hibákkal átugrotta. Tegnap megint a 20centiset csináltuk, most már póráz nélkül is tudja. :) Aztán különböző akadályokat csináltam. Pl. keresztet, akkor még azt, hogy csináltam egymás után, közel egymáshoz egy 10centis, 20centis, 30centis 1 akadályt, és akkor növekedett, ezt is át tudta ugrani. Mindig megdicsérem. :) Meg csináltam azt is, hogy egy rudat lefektettem az akadál elé, nekifutottunk, âtugrotta a kisakadályt, és onnan pattant el a másikra. :) Naponta 2órát szoktunk ezzel az akadályos dologgal foglalkozni. :) Meg ez azért is megy, hogy legyen valami kis testmozgás a kutyámban, mert jó kondiban van eléggé :D Amúgy egy 30mx40m-es területe van:) Kiviszem mindig sétálni, csak gondolom nehezebb is ugrania egy kis felesleggel, de szerintem akkor is jól néz ki a kutyám. :-)
2012. júl. 17. 08:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Na meg amikor készül az akadályugrására, akkor ezt mondom: Akadály,,, Hopp!
2012. júl. 17. 08:51
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
a leírás alapján arra következtetek, hogy a túlsúlyos, ráadásul egy diszpláziára fokozottan hajlamos fajtához tartozik, így szerintem úgy kezdj neki, hogy elviszed leszűretni... aztán lefogyasztod, hogy ne plusz sok kilónyi hájjal ugráljon szegény.
2012. júl. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Amigos ***** válasza:

Szia. Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Tényleg szűresd meg a kutyust.

Ha minden rendben nála,akkor én játékkal csinálnám az akadály ugrást.

Pld labdával majd..

2012. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aha :) Köszi :) Amúgy a német juhásznak az utolsó 2 bordája ki kéne, hogy látszon, de az enyémnek nem látszik. Ő egy örökmozgó kutyus, csak az a baj, hogy amikor a szüleim meglátogatnak, mindig agyon etetik a kutyát, meg az ismerősök is. Azért is csinálom ezt az egészet, hogy lefogyjon a kutyám, nem akarom, hogy túlsúlyos legyen, netán valami betegsége alakuljon ki. :|
2012. júl. 17. 10:21
 5/9 petrusi ***** válasza:
A házilag gyártott akadályok baleset-, sőt életveszélyesek. Nem ajánlom. A kutyádra meg nagyon figyelj oda. Ez a fajta különösen hajlamos a csípőizületi diszpláziára, így szűrés nélkül ne ugráltasd. Vidd el sétálni, mozgasd le egy kicsit ugrálás előtt.Esetleg séta közben becsempészhetsz pár ugrást Pl padokra felugrás. Mivel motiválod?
2012. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ő... A kutyát rendszeresen viszem sétálni, és az nagyon el van tévedve, aki azt hiszi, a kutyának az a séta, móka, élvezet, ha pórázon kiviszi sétálni a parkba, és legtöbben ezt a hibát követik el: kiviszik "sétálni" a kutyát a városba... A kutyának az az élvezet, az igazi séta, ha egy földes, elhagyatott területen elengeded póráz nélkül. És szerintem egyáltalán nem életveszélyes az, amit én készítettem. Neked pl. mi lenns az ideális akadály? És épphogy azért "ugráltatom" a kutyát, hogy lefogyjon. És el van nagyon tévedve az, aki azt hiszi , folyamatosan ugráltatom 2 órán keresztül a kutyát. Van valakinek itt közületek német juhászkutyája?
2012. júl. 17. 12:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj most nézem, nehogy felre értsd! :D Nem folyamatosan 2 órát foglalkozom vele! Apránként :) Aztán meg nem hiszem, higy baja lesz, mert kiskorától kezdve átugrál a 1,5m szélességű sziklakertemen, na meg magas is a sziklakert. :D De inkább nem ugráltatom, nehogy valami baja legyen.
2012. júl. 17. 12:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Napi 2 óra rengeteg! Így tényleg tönkrevághatod az izületeit. Ha mindenáron otthon szeretnéd lefárasztani akadályokkal, akkor olyan pályát csinálj amit nem kell így ugrálgatnia, hanem elég átlépnie és tanítsd meg az irányokat, most jobbra, balra kerüli ki, "átugorja", elfut mellette és visszafelé ugrik..., esetleg alagutat is beszerezhetsz... De még ilyen formában is sok az a 2 óra, 2-3x 15 perc maximum, de csak addig amíg élvezi és nem azért csinálja az egészet, mert te erre szeretnéd rávenni.

Fogyasztáshoz meg adj neki kevesebbet enni, rokonoknak, látogatóknak meg egyszerűen meg kell tiltani az etetést.

2012. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De nem értitek.. Nem egyszerre 2 óra, és igazaból olyan 1 órácska az egész, Sokszor, nem egyszerre! És velem egyáltalán nincs baj, etetéssel kapcs. mert naponta 1x etetem. Az ismerősömék végett lett kövér, mert mindig hoznak neki kaját, aminek persze, örülök, csak túl sok neki.. Addig jutottunk el eddig, hogy áll a kutya egy pontban, magamhoz hívom, fut az akadály felé, és mivel megjegyezte, mert sokszor csináltuk, figyelmeztettem, akadály, hopp! És póráz nélkül, az én szavamra ugrik. De azt hiszem nem ezzek fogyasztom le, abbahagyom. Inkább sokszor viszem sétálni, de az nem hiszem, hogy nagyon fogyasztó.
2012. júl. 17. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!