Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápról szeretnék átállni a...

Tápról szeretnék átállni a hússal való táplálásra. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Főtt csirke húsra gondoltam tésztára vagy rizsre illetve párolt zöldségekre. Ezt kaphatják mindennap? Milyen arányba kell adni? Zöldségek közül miket tehetek bele? Jó állandóan a csirke hús vagy legyen az is változatos? Lehet mindig ezzel etetni vagy néha kell nekik táp is? Előre is köszönöm
2012. máj. 10. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

én is főzök a kutyámra,de a húst vegyesen adom neki,tésztát ne kapjon káros a kutyákra, rizs az jó,zöldség szintén felesleges táplálék nekik! Mindenképp csirke mellé adjál azért sertést is,marhát is,nyúlat is nagyon szeretik!

én úgy szoktam a rizst megfőzöm csirkehús vagy marhahús alaplével és mikor kész ezzel tálalom a húsit ! nem adok neki mást mellé,néha rizs is elmarad,úgyse nagyon eszi meg..:)

2012. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zöldség is mehet bele, főleg sárgarépa és káposzta.
2012. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ma 21:56

A zöldség nem felesleges.

Az alaplevek minek? A húsból kifőtt lé az, ami hasznos. Az alaplevek mesterséges dolgok, mint pl a Vegeta.

2012. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tésztát is kaphat nyugodtan, de a rizs jelentőse nagyobb fehérje tartalommal rendelkezik. Zöldség, gyümölcs szinte korlátlanul mehet (nézd meg, mit nem szabad adni a kutyának). Én a vadhúst jobban szeretem, a bolti csirkétől előfordulhat csirke allergia a sok tápszer miatt. Még emellett mindenképp adj neki időnként tojást, túrót, kefirt is. Egész nyugodtan átalhatsz a tápról, ez jelentősen egészségesebb.

A menyiséget ki kell tapasztalni. Pár hét alatt látod, hogy menyitől kezd el hízni vagy fogyni.

2012. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is főzök a kutyámnak, de kap száraz tápot is. szerintem is jobb a rizs a tésztánál, utóbbit csak ritkán kap. ami a husit illeti, én marhát, sertést és halat adok neki többnyire, mivel a baromfira érzékeny. zöldséget is kap, több helyről hallottam, h nyersen a legegészségesebb,de az enyém sajnos úgy nem eszi meg. majd kitapasztalod, h melyikeket eszi szívesen, én a helyedben az ún. puffasztó zöldségeket (pl káposzta, karfiol) kerülném és a burgonyát is, mert nem hasznos tápanyag a kutyának. az enyém a cukkinit imádja, bármilyen formára vágva megeszi. a sárgarépát én tartom fontosnak, azt kis lyukú reszelőn lereszelem és belefőzöm a rizsbe, különben (pl karikázva) kiválogatná és meghagyná. kiegészítésként kap sajtot, túrót, tejszínt. előbbieket főétkezéstől elkülönítve, utóbbit a rizses husiba keverve, azzal kicsit átforralva. tojást nyersen, ez az egyetlen, amit megeszik hőkezelés nélkül. kb 10 naponta kap egy velős csontot is, és kúraszerűen adok neki vitamint (emésztés és szőr)


a mennyiséget kitapasztalod. az enyém ezt jobban szereti, mint a tápot. annál bízom a józan ítélőképességében, de a főtt ételnél nekem kell odafigyelni, h megfelelő adagot egyen, mert abból képes pukkadásig zabálni, annyira szereti

2012. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
erre mennyi időd megy rá egy nap, utolsó? lelkiismeretfurdalásom van hogy a kutyám szárazat kap, olyan sivár, meg uncsi lehet. pénzből mennyire jössz ki? marha? azt még magamnak sem veszek:S
2012. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az igazsághoz tartozik, h én otthonról dolgozom, csak nagyon ritkán kell megbeszélésekre bejárnom. nem főzök neki naponta, egyszeri főzéssel 3 napi kajáját biztosítom. tehát heti kétszer kellene főznöm csak, de mivel száraz tápot is kap, heti egyszer főzök rá (rizst kétnaponta, de az 15 perc alatt kész és még csak ott állni sem kell mellette). hűtőben tartom, vacsikor megmelegítem az ételt. marhát gy biz. hentesnél veszek, vmi nyesedékszerű cucc és csak akkor kap, ha ott van ebből, mert bár nagyon szeretem a kutyámat és a legjobbat akarom neki, azért nekem sem a legyek hordják össze :). sertésből lapockát veszek, egy fél kiló 500, max 600 Ft (keresek olcsót. nem kell, h olyan szép ,zsírmentes legyen, mint emberi fogyasztásnál), elég neki 4 napra, tehát (150 Ft/nap), plusz a zöldségek (cukkini, répa a sajátunkból, ezeket rendszeresen főzöm magunknak), rizs (199 Ft 0.5 kg az Aldiban), szintén napi lebontásban max egy 50-50, azaz 100 ft-tal terhelik még meg a büdzsét, mert nem túl nagy kutyusom van, hál' istennek. tehát kb 250 Ft/ nap, ha nagyon bőven számolom. gyakran sütök kelt tésztát, kb minden héten. a tetejét felvert tojással kenem meg, a maradékot kapja meg ő. halnál a sajátunkból különítek el neki egy kicsit. a velős csont ára pedig a méretétől függ, eddig a legtöbb, amit fizettem érte, 33 Ft volt. a párom imádja a túrógombócot, ha készítek, a túróból is elcsípek kicsit a kutyának. szóval nagyjából így. nem neki vásárolom zsákszámra a dolgokat, de tény, h ilyesmikből annyit veszek, h neki is jusson. a vitamin kicsit drágább viszont mivel nem folyamatosan, hanem kúraszerűen alkalmazom, évente 2x veszek csak.
2012. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!