Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta/ (ák)...

Melyik kutyafajta/ (ák) illenének hozzám?

Figyelt kérdés

Leírom milyen tulajdonságú kutya kell,és írjatok fajtákat! lécci segítsetek mert keresek kutyát magamnak..SZÓVAL:

Magasság: tök mindegy de ne legyen 2méteres:D

Legyen okos,kitartó,mozgékony,lehessen vele labdázni, de ne legyen idétlen,könnyen tanítható,pihenni is tudjon órákig akár.Mozgás igénye átlagos legyen de legyen kicsi "huncut"...Más kutyákkal jól jöjjön ki,és már emberekkel is főleg gyerekekkel!Ne kelljen ápolni a szőrét naponta,szeresen fürödni akár tóba,folyóba..(van olyan ismerősöm akinek a kutyája utál fürödni)ne legye mindig a seggembe de azért hűséges legyen:) tudom kicsit válogatós vagyok,de léci segítsetek és értelmes válaszokat szeretnék.! Akár több fajtát is írhattok!Köszi


2012. júl. 17. 09:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

uszkár: imádják a vizet,3 havonta kell nekik kozmetika,azonkívűl heti 2-3x kifésülni,alkalmazkodó ebek bárhova elmenne veled és 4 méretben kapható. Annyi hogy azt nem ígérem hogy nem fog követni mindenhova,mert nagyon embercentrikus,szereti nagyon az embereket,közepes mozgásigényű kutyák,bár ha óriást veszel akkor növekedik.


Labrador is jó lenne neked,ők is imádják a vizet,és szintén embercentrikus,de nagy mozgásigényű kutya.


De oké hogy te mit vársz el a kutyától de te mit adnál neki? Kerti kutyát szeretnél,vagy bentit vagy vegyítve ki-be járással? Mennyi időd lenne foglalkozni vele egy nap? Mennyit lenne egyedül? Összegben rátudnád szánni ténylegesen egy tenyésztői kutya árát és az oltások,féregtelenítés és esetleges felmerülő orvosi költségek árát? Sétálni mennyit vinnéd egy nap?

Kutyának is vannak igényei nem csak neked:)

2012. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
bocsi spánieleket kihagytam,rájuk is nagyon illik az elvárásod!
2012. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb dolog, amit felsoroltál(más kutyákkal, gyerekekkel jöjjön ki, szeresse a vizet, ne legyen a seggedben) főként nevelés kérdése, de szerintem egy vizslával jól ellennétek(bár nekem ők már az idegesítően idétlen kategória) vagy egy juhászkutya is jó választás(border collie, sheltie, ausztrál juhászkutya).
2012. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez neveles kerdese,egy menhelyi keverek kutyus is lehet konnyen tanithato,csaladcentrikus stb.

Szerintem nezd meg a menhelyi kutyusokat!

2012. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Vizslafélék,Labrador,Uszkár.Spánielt én nem ajánlanám,mert igencsak ember centrikus és a szőre mindennapos fésülést igényel,ha nem akarod hogy egy merő csomó legyen a kutya.Az pedig,hogy mennyire bírja az idegeneket és a gyerekeket,nevelés kérdése.
2012. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!