Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gödöllői kutyások vannak itt?...

Gödöllői kutyások vannak itt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis segítséget kérni,a kutyám nehezen barátkozik más kutyákkal,(elsőnek morog,ugat,de leállítom és akkor jó )viszont nem tudja ,hogy hogy kell ismerkedni,nem teljesen az én hibám ,mert én kaptam már meg hogy nem volt szocializálva és arra gondoltam,hogy ha lenne pár kutyás akinek nyugodt a kutyája és velük gyakorolnánk ezt az nagyon jó lenne :) kistestű kutya, ha elvan engedve akkor fél a kutyáktól vagy nem is foglalkozik velük de pórázon már morgós..

minden rossz tulajdonságáról sikerült leszoktatnom,de a kutyákkal való kommunikációt nem tudtam megoldani,mert akiket ismerek kutyások ők nem olyanok akik a parkba vagy egyéb helyekre eljönnének, meg szinte 90% uk idős ember..


a másik kutyánk se nagyon tud a többivel kommunikálni van amelyikkel jól kijön van olyan amelyikkel nem, oda engedtük kölyök korába kicsi és nagy kutyához egyaránt ,szóval nem tudom nála mi a gond :S ő is kistestű


nincs pénzünk kutyasulira és ha lenne pár kutyás akik szívesen segítenének nekünk az nagyon jó lenne :)

kicsi- nagy kutyás is jó :)


2012. júl. 17. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, 3-4 alkalommal elviszed a gödöllői suliba, az nem olyan drága (2ezer/alkalom), és mégis jobb, mert ott tényleg nyugodt kutyák vannak, és a szakemberek is segítenek.
2012. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

csak szájhősködik, vagy verekedni is szokott?

a pórázon eleve máshogy viselkednek a kutyák, hamarabb cselekednek, mint gondolkodnának. Ezért ha más kutyás jön, ne húzd vissza a pórázzal, engedd szimatolni, barátkozni, a póráz legyen laza.

Olyankor úgy tűnik, mintha egy vadállat lenne és úgy kéne tíz körömmel visszatartani, aztán sokszor ha elengeded fülét farkát behúzza :D

Azt is tehetek, hogy ha jön kutya, akivel valószínűleg balhézna, akkor lefekteted, úgy a másik kutya nagyobb eséllyel nem fog nekimenni, mert megadó pozícióban van.

Sajnos mi messze lakunk, de az én kutyám nagyon kedves másokkal, biztos tudnánk segíteni, de vidékről nem mókás odautazni :S

Akkor is lehetnek ilyenek, ha hamar lettek elválasztva az anyukájuktól, és nem tanulták meg pici korukban az alapvető viselkedésformát a többi kutyával, testvérkéikkel szemben.

2012. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

pórázon inkább szájhős az én kutyám sose verekedett kutyával..


a másik kutya tesómé ő se verekedett még más kutyákkal


inkább szájhős mind2 :)



mivel én nem dolgozok még,akartam diák munkára menni de nincs így anyumék nem fizetnék ki ,meg nem is keresnek jól,jövőre fogok érettségizni és a nyáron megyek dolgozni..szerintem jövő nyáron megoldható lesz,hogy mind2 kutyát elvigyük suliba..

2012. júl. 17. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:

na bánkódj, hogy nem viszitek kutyaiskolába, ha nincs rá pénz :) Szerintem amúgy kicsit sok az a 2000 forint/alkalom, nálunk havidíj van, és annyit mész, amennyit akarsz, heti 2x így kb. 500/órára jön ki és ha rendesen gyakorolunk otthon, minden jól megy az ő tanácsaik alapján. Ja és az első óra ingyenes.


Visszatérve, tényleg a gyakorlat teszi a mestert, tessék sokat találkozni más kutyákkal. ha játékos a kutyusod, akkor mázlid van, mert egyszer csak megtörik a jég és nekiáll valamelyikkel játszani :) ha nem, akkor egye kánya, csak viselkedjen szépen velük.


Amúgy ha nagyon nem akar barátkozni és sokszori próbálkozásra sem javul, akkor nem érdemes erőltetni, kell valami segítség. Szerintem ha felhívsz egy kutyaiskolát, hogy segítséget kérj, akkor nem hiszem, hogy visszautasítanak. Ha félsz, akkor megmondom mi hova járunk, az a pacák tök jó fej, kétlem, hogy lekoptatna.

2012. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem tudunk sok kutya közé menni ,mert már elkerülnek minket mivel "vad" ,volt amikor oda kapott egy-egy kutyának és ezt a gazdik megjegyezték..senki se engedi közel a kutyáját..

amikor elkezd hevesen ugatni amit próbálok meg akadályozni,de nem mindig sikerül akkor pedig van ,hogy a másik kutya is begőzöl és ugatni kezd..

szokott lenni egy évben egyszer szeptemberbe állatvédelmi nap a parkba, sok kutya van ott amikor oda megyünk akkor jól tud viselkedni,meg se mukkan,lehet a sok kutya teszi..

de az utcán amikor egy-egy kutyával talizunk akkor tiszta bolond.. igen 2000 ezer ft/alkalom az sok..de mivel hozzánk ez a kutyasuli van legközelebb ,csak ide tudom vinni..ha Pestre járnék akkor az plussz utazási költség és akkor kb megint 2000 vagy annál többnél tartok..

2012. júl. 17. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!