Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kiskutyámnak?...

Mi baja lehet a kiskutyámnak? Parvó vagy valami más?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel óta nem eszik, ment a hasa és ma hányt is. Inni is keveset iszik. Tegnap volt kint az állatorvos és adott neki antibiotikumot és mondta, hogy ha csütörtökig nem lesz jobban akkor szóljunk. Ma még semmi változás, sőt már hányt is, nagyon bágyadt, csak fekszik.

Parvó vagy valami más? Megkapta az oltását, sétálni nem voltunk vele, csak az udvarban volt, ahogy eddig és tegnap óta viselkedik igy. Mi lehet a baj? Vettem neki fecskendőt és szőlő cukros vizzel itatom, mert olvastam, hogy ez jó. Mit tehetnék még?


2012. júl. 18. 11:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg elvihetnétek egy normális dokihoz, aki nem tudja le sima antibiotikummal, hanem kideríti a betegséget is.
2012. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
a parvónak jellegzetes a szaga.... Én elvinném másik állatorvoshoz is, a szőlő cukros víz jó sűrűn itasd vele nehogy kiszáradjon, esetleg adhatsz még neki langyos kamillateát is!
2012. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jellegzetes a szaga?
2012. júl. 18. 12:00
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

igen ha hasmenése van elég rendesen érezhető ha parvós!

Az orvos megtudja állapítani ha parvós, ha korán elkaptátok lehet kezelni. mint írtam arra figyelj, hogy sokszor keveset itasd, hogy benne maradjon nehogy kiszáradjon!

2012. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

ja és elfelejtettem írni többnyire véres a széklet...

De a kamillatea mint írtam annyival jobb mint a szőlőcukor, hogy az gyulladáscsökkentő is.

Vegyél neki calopet pasztát az is nagyon jó ilyenkor , főleg ha nem eszik ad neki egy kis energiát.

2012. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom a kaki szagot, mert ma még nem kakilt, tegnap is csak kétszer ment a hasa, de nem éreztem szagot. Ma egyszer hányt, azóta se kaki, se hányás, csak bágyadt és fekszik. Ahogy adom neki fecskendővel a szőlőcukros vizet azt megissza és benne marad, mert nem hányt.
2012. júl. 18. 12:50
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja és nem volt véres a széklete.
2012. júl. 18. 12:50
 8/20 anonim ***** válasza:
na az jó jel, hogy benne marad. Szerintem nem parvó, de akkor is itasd vele tovább a folyadékot, annyit csinálhatsz még, hogy pár szem háztartási kekszet adsz neki, hátha azt megeszi. Nem kell sok nehogy kijöjjön belőle de ha 2-3 szemet szintén apránként megeszik akkor az már szuper!
2012. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat, rendes vagy, majd megpróbálom a kekszet. Meg olvastam, hogy joghurtot mézzel is lehetne, szerinted? Vagy egy kis kecske tejet próbálni? Nagyon örülnék, ha nem parvó lenne, de más tippem sajnos nincsen, mindenesetre próbálkozunk mindennel.
2012. júl. 18. 13:09
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja tegnap délután evett egy karika szelet szalámit, meg megevett egy nyers tojást, meg ivott tejet. Remélem ma is délutánra kicsit megjön az étvágya és megerőlteti magát.
2012. júl. 18. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!