Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdvözlet! Új vagyok a fórumon....

Ónodiné Szűcs Beáta kérdése:

Üdvözlet! Új vagyok a fórumon. Valakinek van konkrét tapasztalata a babesia elleni védőoltásról ( Nobivac Piro )? Beadatnám a kiskutyámnak, de ezidáig egy állatorvos sem tudta megmondani, hogy van-e esetleges helyi vagy általános mellékhatása. Bea

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A nobivac Piro elég új oltóanyag Magyarországon és drága is ezért nincs még sok tapasztalat vele. A gond az vele, hogy ha be van oltva akkor is elkaphatja a babesia-t,de enyhe lefolyású lesz. Mellékhatás csak annyi, mint bármelyik másik vakcinánál, egyedi érzékenység lehet.

Fél évente kell adni, de kullancs ellen mellette is védekezni kell! És fél éves kor után szabad beadni.


Állatorvos:)

2012. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább ne! Halt már meg kutya miatta. Konkrétan azért amit az első is írt, hogy enyhébb lefolyású. Egyszerűen nem vették észre, mert szinte tünetmentes volt, amikor meg már látható volt, hogy beteg, akkor már nem tudtak rajta segíteni. Mi már kiveséztük ezt a témát ismerős állatorvosokkal. Ráadásul valami eszméletlen ára van ennek az oltásnak!
2012. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám a cseppek, nyakörvek ellenére is gyűjti a kullancsokat, szóval én is utána kérdeztem a védőoltásnak. Nekem azt mondta az állatorvosom hogy hagyjuk, mert majdhogynem felesleges és nagyon drága is.
2012. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A babéziával az a baj, nem egységes a fertőzés. Tehát a Dunántúlon más törzs fertőz, mint Budapest környékén.
2012. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!