Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a tartásától! Nektek mi...

Félek a tartásától! Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Szeretnék nagyon rég óta egy kis csivavát.Most műtétem lesz és anyukám ezért megígérte hogy ha átköltöztünk a másik házunkba kapok egyet. A ház egy családi ház, nagy kerttel.Nekem eddig csak nagy kutyáim voltak (roti,magyarvizsla,németjuhász) és mivel ez a kutya házba lenne félek hogy a szobatisztaságával baj lenne, olvastam a kutyapelenkáról de nem tudom mennyire lenne jó, meg végülis azt szeretném megtudni hogy milyenek ezek a kutyák. Olvastam neten róla de...sokhelyen mást írnak róla. Fiú-lány kutya közti külömbség, meg esetleg pár tanácsot írnátok az sokat segítene!! Előre köszi. 14/L
2012. júl. 18. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyapelenkát nagy hülyeségnek tartom,főleg ha kertes házba mentek.Rá kell szoktatni,hogy kint végezze el a dolgát.Eleinte sokszor ki kell vinni,hamar megszokja majd.Én úgy csináltam,hogy ha felébredt kivittem,kaja után kivittem és a kettő közt is ha kellett.Te is ha felkelsz akkor pisilned kell.a kutyák is ilyenek.Ha rászoktatod a pelusra,akkor utána kezdheted előlről a kifele szoktatását.egyszerűbb egyből kintre szerintem.Fajtáról nem tudok mit írni sajna nekem staffik vannak. :D

Fiú kontra lány kutya: nekem mind2 van,igaz nagytestűek,de fiúnál hátrány,hogy kipisili a növényeket,valamint területvédőbb más kanokkal,kutyákkal szemben.

Lány: tüzel,ezért ekkor "foltokat" hagy,ha nincs ivartalanítva.

Egyébként ismerősi körbe van ilyen kutya,annyit tudok róla elmondani,hogy nagy a szájuk,de nagyon félénk kutyák.Egy emberesek.Igazi ölebek.

2012. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én azért szeretnék ilyen kutyát, mert sokat vagyok itthon egyedül. Ha eköltözünk akkor is ígylessz, mert anyukám és a barátja dolgoznak. Nekem meg nem nagyon vannak barátaim így most egy kis kutyára gondoltam amit hordhatok magammal,hűséges és bent lehet a szobámba :))

2012. júl. 18. 21:16
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A kutyapelenkát elsőként arra találták föl hogy a tüzelő kutya ne csepegtesse végig a vérét a házon...
2012. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok.

De egy valamit tudj!Ne hagyd kint a csivavád(ha lesz) egyedül a kertben mert lecsapnak rá a ragadozó madarak és nem viccelek!!!Ezt vedd komolyan!

2012. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen a pelus nem jó mert rászokik és nagyon nehéz leszoktatni róla. Hát a csivava elég problémás kutyus ha nem jó helyről veszed. A csodálatos kutyadokinak is van pár csivavás része. Attól hogy ilyen pici ne feledd hogy kutya, nevelni KELL! És csak jó helyről válasszatok mert sok az ideg gyenge.

Nekünk is csak nagytestű kutyáink voltak, aztán kaptam egy palotapincsit. Szinte semmi nem más csak a méretek.

Szinte ugyan úgy bánunk vele (persze kicsit több figyelem és foglalkozás kell neki, de nem kell félni, én nem is olvastam olyan sokat a fajtáról mégis már 2éve boldog vagyok vele. :D

És a szuka-kan dolog: Mind kettőnek van hátránya előnye.

Ha ivartalanítva van tök mindegy de ha nincs akkor pisi vagy tüzelés. Bár ezeket ki lehet védeni szóval szerintem mivel nem első kutyus lesz ezért amelyikhez húz a szíved.

Amikor kiválasztod ne a nemét nézd szerintem mert az mellékes dolog, lényeg hogy illjen hozzád.

Sok sikert hozzá!! És NO PARA!! :D

13/L

2012. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi ezeket a szupi válaszokat!: D

Persze nem hagyom kint, ha ki is engedném, akkor csak ha én is ottvagyok..:)

2012. júl. 18. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Én írtam a kerteset...

Ajánlom is! XD :D Örülök.

2012. júl. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!