Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton ugrál rám és...

A kutyám folyton ugrál rám és összekarmolja a lábamat. Hogy tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lépj rá a hátsó lábára mikor felugrik, de csak óvatosan. Ne fájdalmat okozz neki, csak "kellemetlenséget".
2012. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Olvasd el Jan Fennel kutyapszichológia című könyvét.

Egyébként nem szabad róla tudomást venned miközben felugrál ha nem tudsz elmenni mellette akkor finoman lökd el de ne nézz rá , ne szólj hozzá.

Mindig tegyél így ha elkezd ugrálni.

2012. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tyler913 ***** válasza:
Először is: a felugrálás figyelemfelhívó viselkedés. Ha odafigyelsz a Rád felugrálni kívánó kutyára, akár azzal,hogy simogatod, akár azzal, hogy kiabálsz vele, a kutya elérte a célját, hiszen rá figyelsz. A megoldás az,hogy mikor ugrálni kezd, egyszerűen szó nélkül fordíts neki hátat. Egy idő után fel fog neki tűnni,hogy az ugrálás már nem válik be, és felhagy ezzel a kellemetlen szokással:)
2012. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, és ez a kutyának mennyi idő után tűnik fel?

Meg hogyan csinálod azt, hogy nem figyelsz rá, miközben összekarmolja a lábad, bepiszkítja a ruhádat?


A lábra lépéses módszer sokkal célravezetőbb.

Fölágaskodik, majd érez "valamit" a hátsó lábán, visszaereszkedik megnézi, aztán megint. Egy idő után már nem lesz kedve ugrálni.

2012. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyos,ha ezt csinálja,csak örül,nehogy bántsd érte! De amikor ugrik,fogd meg a kis tappancsait,nézz a szemébe,és magyarázd el neki,hogy ne karmoljon,mert az fáj neked.A kutya nem csak hangsúlyból ért,hanem szóból is,ígyhát érteni fogja ezt is! Nálam bejött!
2012. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kinek milyen módszer válik be.

Én biztosan nem akarnám hogy a kutyának a lábára kelljen lépnem hogy elérjem amit akarok. A kutya igen értelmes lény gyorsan felfogja hogy mit akarok tőle. És azt akarom hogy ne azért álljon le az ugrálásról mert "kellemetlenség" éri hanem mert ő úgy akarja.

De ezen vitázhatnánk hogy ki melyik módszerre esküszik. Csak egy kérdés volt én sem kötöttem bele a te válaszodba kérlek te se tedd.:)

2012. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam el mások válaszát,csak helyből írtam a sajátomat,tehát én senkivel se kötekedtem.A privát véleményem,hogy egy kutyust csak szeretettel lehet nevelni!Sok emberrel az a baj,hogy nem úgy neveli a kutyáját,mint egy gyereket,hanem leminősíti alacsonyabb fokozatban,pedig ugyanazt a bánásmódot kellene nekik is adni!
2012. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én is a finom lábralépést ajánlom. Ahogy az első is írta, ne fájdalmat okozz neki, csak kellemetlenséget. Így le lehet erről a szokásról szoktatni.
2012. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
*vagyis leszoktatni:D
2012. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=2wm_cWySHA4

11:20-tól nézd meg a videót.

2012. júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!