Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bírja egymást két...

Szerintetek bírja egymást két szuka kutya? Nem fognak verekedni? (többi lent )

Figyelt kérdés
A helyzet az ,hogy meggyőztem anyut hogy mentsünk meg egy kiskutyák az illatos úti menhelyről és beleegyezett. Nézegettük a honalapot és találtunk egy kölyök kutyát(2hónap körüli,szuka,keverék) ,de itthon meg van egy 2 éves szuka keverék kutyánk és egy macskánk. Szerintetek nem fog verekedni a 2 kutya? Anyu mondta ,mondta,hogy szerinte verekedeni fognak,de én nem hiszem,mert kölyök még az egyik. Vélemények?
2012. júl. 19. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fognak, egyrészt mert az új kutya még kicsi, másrészt a szukák nem annyira durvák általában, mint a kanok, van bennük egyfajta anyai ösztön, tehát semmiképp sem fogja megölni, bántani a kicsit. Legrosszabb esetben morog rá, de valószínűleg azt sem.

Remélhetőleg meg van nevelne a kutyátok és akkor könnyen össze lehet szoktatni a picivel ( a macskával valószínűleg jól ellesznek).


Esetleg később adódhatnak problémák, ha a kiskutya felnő. Nem tudom, hogy akkor a kutyák ivartalanítása segít-e (kanoknál inkább beválik).

2012. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy a ti kutyátok, hogyan viselkedik más szukákkal. Egy semleges területen kell megismertetni a másik kutyával, vagy már a sajátotokat is elviszitek a menhelyre és ott ismerkednek össze. (nem tudom, hogy ezt azon a menhelyen lehet e....)

Nem hiszem , hogy verekednének. Nálunk 2 kan van. Nem együtt nőttek fel a másik kan 1 éve jött hozzánk. Semmi gond. Persze néha-néha össze kapnak valamin de még soha nem verekedtek. Egyik ismerősömék 3 szukát tartanak együtt probléma nélkül és csak az egyik ivartalanított közülük.

2012. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oksi akkor jólvan. És a 2 éves kutyánkban találtam pár bolhát már megfürdettem egyszer (baba samponnal),de nem vált be. Ma megyek a Fressnapfba kifejezetten kutyáknak bolhírtó sampont venni. Milyen fajtát vegyek szerintetek?:) (amire jön a kis kutyus kiszeretném irtani az itthonlevőből) .
2012. júl. 19. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nálam a bolhairtós samponok soha nem értek semmi. Én mindig egy sima gyógynövényes kutyasamponnal fürdetek. Kapnak bolhanyakörvet és spot on-t is. Így soha nincsen bennük bolha...
2012. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Neostomosan ampulla, ezt feloldod vízben, megfürdeted benne a kutyát. Utána ráteszel egy jó minőségű spot on-t (Advantix, Frontline, Exspot, Biospotix). A kutya környezetét is befújod Neostomosan oldattal, a rongyokat, amin fekszik kidobod vagy kimosod. Addig semmiképp ne hozz haza új kutyát, amíg nem irtottad ki a bolhákat teljesen.
2012. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jól van szocializálva, nem lesz gond. Még nem is ivaros, tehát nem fogja érdekelni ivari szempontból. Ha felnő, akkor lehet lesznek dominancia viták, de ez egyedfüggő.
2012. júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt csak a menhelyi kutyus már 4 éves. (a másik szintén 2) Semmi problémájuk nincs egymással pedig a 2éves nem szereti annyira a többi kutyát őt meg is imádja.:) Bolhák ellen mi az Expot bolha/kullancs írtót használjuk és nagyon jó. A menhelyi kutyusom tele volt vele de már nincs benne.
2012. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)
2012. júl. 19. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!