Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt akinek kutyája van mindenk...

Itt akinek kutyája van mindenki iskolás, munkanélküli, nyugdíjas?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen, de szeretnék majd egyszer ha elköltözök itthonról. Viszont ha napi 9 órát nem vagyok otthon a munka miatt, akkor ezt felejthetem is el? Mert itt minden válaszoló azt tanácsolja hogy ennyi időre nem lehet kutyát egyedül hagyni. (Lakásban tartottról lenne szó tehát sétálni kellene vinni.)

De akkor ti kutyások mind egész nap otthon ültök? Miből éltek meg, vagy hogy van ez? Nem provokálás a kérdés csak tényleg sok sok ilyen választ olvastam itt állitolag felnőtt emberektől, és ez érthetetlen, hogy azt írjátok hogy ti soha nem hagyjátok magára a kutyát 3-4 óránál tovább.


2012. júl. 19. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Nem igazán megfelelő élet egy kutyának a 9 óra bezártság. Felnőtt állat képes ennyi ideig is kibírni a wc-zést, de nem is ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy a fennmaradó idő igen kevés egy kutyával való foglalkozásra.

Aki teljes napot dolgozik, sajnos, annak meggondolandó a kutya tartása.

2012. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Mielőtt elmész és rendesen lemozgatod akkor simán kibírja , végigalussza a napot. Ha hazaért szintén lemozgatod és mielőtt lefekszel akkor is foglalkozni kell vele :-)

Én úgy vagyok vele, hogy a kertes házban is szinte egész nap alszik a kutya azokat is éppúgy le kell mozgatni, hogy ne lustuljon el! Annyival jobb akik kertesbe laknak, hogy akkor mennek wc-re amikor akarnak.

2012. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Én vagy itthon dolgozom, vagy ha el kell menni házhoz, akkor az max pár óra. Ha majd lesz saját üzletem ,akkor meg jön velem.
2012. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Biztosan vannak olyan emberek is akiket leírtál (munkanélküli, nyugdíjas stb) de az emberek többsége nem ilyen szerintem. Ha nem bír ki egy kutya ennyi egyedül létet akkor ott már gondok vannak. Nem kell a kutyának egész nap a gazdájával lennie, felesleges hiszen a nap nagy részét úgy is átalussza a kutya, főleg ha már megszokta mettől-meddig dolgozik a gazdi. Én tanuló vagyok így este foglalkozom suliidőben a kutyákkal, és ezt meg is szokták teljesen, tegnap pl. egész nap kertészkedtem de mindkettő kutya aludt míg kint voltam.
2012. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Én Ausztriában járok egyetemre, mellette dolgozom. 8 órát egyhuzamban egyedül van a kutyám, de amikor hazaérek nem a gép elé ülök be, hanem mindig elmegyek vele hosszú sétákra. 4en bérelünk egy kis kertes házat, amikor dolgozok általában mindig van otthon valaki. Nem igazán értem, mi ebben a probléma. Így alakul, mondjuk az egyetem átmeneti állapotnak is tekinthető.. :)
2012. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Azért nem ajálják sokan ha valaki ilyen sokáig magára hagyja a kutyát, mert egy idő után az emberek hajlamosak elveszteni az érdeklődésüket az állatot, és munka után hazaérve nem vele foglalkoznak hanem pl. leülnek a gép elé játszani stb. a kutya meg egész nap unatkozott. Nem az a baj ha ennyi ideig egyedül van hanem ha rendszeresen nincs lemozgatva. Egy kutya jóesetben 13-15 évig él, és nézz meg sok 30-35 évest olyankorra már van gyerek, kiégés a melóból életuntás minden, és akármilyen helyzet áll elő, mindig az állat szívja meg, ő van hanyagolva. Ezért nagyon megfontolandó a dolog.
2012. júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Én is egyedül élek egy panelban és van kutyám. Naponta kb 8-9 órát van egyedül. Reggel korábban kelek és csinálunk egy jó 30-40 perces sétát. utána meló és mindig amikor hazaérek, még tök kómás, vagy épp alszik. Egyedül az elején volt, hogy kicsit átrendezte a lakást unalmában, de pár hónap alatt megszokta. Ha délután ügyeket kell intéznem, akkor viszem magammal, gyalog vagy autóval. Ha a munkám miatt 2 vagy annál több napra kell elmennem, akkor általában egy havernál hagyom, akinek szintén van kutyája és kertje is, vagy utazok vele 40 km-t és haza viszem arra az időre a szüleimhez. Eddig mindent megtudtam oldani, viszont fontos, hogy olyan kutyát válassz, amelyik azért tűri is a magányt, és ne egy energiabombát, mert az rövid időn bellül depressziós lehet a túl sok magány miatt.
2012. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Örülök, h egyesek szerint nem hasznos a válaszom. Ilyenkor elgondolkozm h vajon féltékenyek arra h nekem így sikerült, vagy csak szimplán idióták?
2012. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Kölyök kutyát nem ajánlott ennyi ideig egyedül hagyni, pláne, amíg 2-3 óránként le kell vinni pisilni/kakilni. Felnőtt kutya nyugodtan lehet otthon egyedül, én is napi 9-10 órát vagyok távol, panelos kutyám van, le kell fárasztani a kutyát és a távollétedben nyugodtan pihenni fog.
2012. júl. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Én pl gyes-en vagyok, de ha dolgozni fogok, max 4 órát leszek távol, és a család többi tagjai is itthon lesznek valamikor ezalatt. A kutya lakásban van.
2012. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!