Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kutyát lehet tartani egy...

Hány kutyát lehet tartani egy kertes házban Magyarországon?

Figyelt kérdés
(Még csak 17 éves lány vagyok) ,de azt tervezem hogyha nagyobb leszek és lesz egy kertes családi házam sok ronda(akiket senki sem visz el a menhelyről),öreg kutyákat elhozok és megmentem őket,mert szegények nem tehetnek róla hogy rondák öregek és sztem nem csak a fiatal szép kölyök kutyákat kéne hazavinni ! Még a szüleimmel élek,de meggyőztem őket ,hogy hozzunk el vasárnap(már kinéztünk eggyet az illatos úti menhelyről) egy ronda(csak kölyök kutyát engedtek anyuék,mert van még egy 2 éves kutyánk is itthon és a kölyköt hamarabb hozzá tudjuk majd szoktatni),de én ha tehetném valami esélytelenebb kutyát is elhoztam volna.
2012. júl. 20. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Ezt minden településen az adott település helyi önkormányzati állattartási rendelete szabályozza. Önkormányzat honlapján fent szokott lenni. Nálunk (Miskolcon) pl. 2 kutyát lehet tartani kertes házban, 1-et lakásban.
2012. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Nincs darabszámra korlátozva, hanem a fenti rendeletben előírt feltételeknek kell megfelelni.

A "A kedvtelésből tartott állatok tartására és az állatokkal való bánásmódra vonatkozó rendelkezések" alatt keresd!

2012. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Az adott település Eb rendelete határozza meg. Álatlában emeletes házban 1 kutya tartható, míg nálunk kertes házban max 3 db. Külterületen meg annyi, amennyit rendesen el tud látni a gazdájuk, van fekhelyük, nem szökhetnek ki és rendet tart utánuk.

Ha van a városodnak Eb rendelete annak fenn kell lennie a város honlapján, ha nincs akkor az országos állattartással foglalkozó rendeletet kell figyelembe venni.

2012. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Második vagyok. Mégegyszer mondom, NEM a település határozza meg a tartható kutyák számát! Régen valóban így volt, de amióta van ez a kormány rendelet, azóta a települések helyi rendeletei érvényüket veszítették. Alacsonyabb szintű jogszabály nem rendelkezhet egy magasabb szintű jogszabállyal ellentétesen. Ezt az Alkotmánybíróság is kimondta:

[link]

2012. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Jól mondja a második, annyit, amennnyinek a rendelet alapján megfelelő helyet tudsz biztosítani, nem a helyi rendelet határozza meg.
2012. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
így van sokan nem tudják de már nincs darabszámra korlátozva az ebtartás :-)
2012. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
előző vagyok ha elolvasod a rendeletet az is benne van, hogy az Önkormányzatok sem korlátozhatnak darabszámra tehát egyik Önkormi sem :-)
2012. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Az Illatos útról mi eddig csak beteg kutyákat hoztunk el. (nem mondták meg előre, csak csodálkoztunk mikor rájuk jött a roham.) SZóval nem ajánlom! Sőt én egyenesen betiltanám azt a helyet.. 5 év külöbséggel mind két kutyának ugyanaz a baja volt.. Ilyen nehezen esik meg, még is megtörtént.. NE hozzátok el, mert csak altatás lesz a vége.. Vagy hát ha sírást akarsz...?... Én már csak házilag született kutyákkal dolgozom, ahol elmegyünk a címre megnézzük, hogy a kölykök egészségesek-e, a legkisebb milyen, a legnagyobb milyen.. Sokkal megbízhatóbb.
2012. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van, az önkormányzat nem határozhatja meg. Megfelelő tartás mellett és amíg senkit sem zavarnak.
2012. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!