Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben kinek adtok igazat?

Ebben kinek adtok igazat?

Figyelt kérdés

Szóval valaki megkérdezte:

mikortól lehet vinni sétáltatni? Amikor már a legtöbb oltást megkapta nem?


Erre írta ez a másik valaki:

Mikor már tud sétálni pórázon


Erre én:

Azt szokták mondani (a dokik is), hogy mikor már meg van minden oltása, az után 3-4 nappal, de nagy odafigyeléssel elviheted korábban is csak ne engedd, hogy bármit a szájába vegyen és kerüljétek a többi kutyát!


Ezt a "másik valakinek" írtam:

Magától nem tanul meg otthon pórázon sétálni.


"Másik valaki":

Az utolsó felesleges -.-"


Én:

Milyen utolsó??

Ha az, hogy kerüljék a többi kutyust, akkor azt nem értem mért gondolod feleslegesnek.


"Másik valaki":

"Magától nem tanul meg otthon pórázon sétálni"


erre gondoltam -.-"


Én:

Akkor vigye sétálni mikor már tud pórázon menni?

Hát az első sétánál még nem tud rendesen menni. Vagy nem akar jönni vagy húz vagy oda akar menni az emberekhez stb.

Úgy tanul meg, ha elviszi sétálni. El kell vinni még, ha nem is tud rendesen menni, hogy megszokja az ingereket stb. és megtanítsa neki a pórázon sétálást. :)

Bocs, hogy sok a stb, de ha akarod részletezem neked. :D


"Másik valaki":

Szerintem fejezd be, mert még te sem érted, hogy mit írsz le!


A legfontosabb a kutyának, hogy biztonságban érezze magát az első sétánál. A kutyát nem szabad rögtön sok ingerrel szembeállítani, mert szorongani fog(!) és egy szorongó kutya és a tulajdonosa nem tudják így élvezni a sétát. Ha kapsz egy kölyköt és rögtön kiviszed az utcára, vagy a parkba sétálni, akkor ott találkozhat nagy zajjal, sok emberrel, sok járművel, furcsa hangokkal, idegen kutyákkal amitől megijedhet és elszaladhat. Volt kutya, nincs kutya. Ezért fontos az, hogy a kutyát, csak akkor vigyük ki sétálni, ha tudunk határozottak de mégis kedvesek és nyugodtak maradni, a kutyánk pedig sétál pórázon. A póráz az első sétán "közvetítő" szerepbe "bújik". Ezalatt azt értem, hogy a te nyugodtságodat és kedvességedet közvetítse a kutyához, aki ezáltal nyugodtan és biztonságérzettel telve fog a gazdi mellett sétálni.


A satöbbiket azért írtad, mert zavarban vagy/voltál és nem tudod te sem hogy mit és miért írsz! Szerintem úgy ne szólj hozzá semmihez, amihez nem tudsz értelmesen hozzászólni


Én:

Mit értettél az alatt, hogy "Mikor már tud sétálni pórázon"? Én ezt úgy értelmeztem, hogy mikor már szépen láb mellett megy, de ha nem viszi el sétálni (természetesen, ha van rá lehetőség először csak nyugodt helyre, nem ahol "hemzsegnek" az ingerek, és csak rövid ideig) akkor nem fog megtanulni láb mellett szépen haladni. Mert az udvarukban (vagy ha panelba élnek akkor ott) nem tudja megtanítani, hogy az udvaron kívül is láb mellett jöjjön.

Ki írta, hogy sok inger közé kell vinni az első sétánál? Viheti egy eldugott kis rétre, de ott is vannak szagok és mindenféle inger (nem írom, hogy stb. mert látom nem szereted). De különben ha a gazdi végig nyugodt és határozott marad nem valószínű, hogy szorongani fog a kutyus (hacsak a falkavezérséggel nincsenek gondok).

Mi az, hogy elszaladhat? Ha pórázon van (mert nyilván senki nem olyan butuska, hogy az első sétánál amikor még egyáltalán nem behívható a kutya, elengedje) és a nyakörv rendesen rajta van akkor, hogy szalad el?

Alapból csak akkor vállaljunk kutyát, ha tudunk nyugodtak és határozottak maradni.


2012. júl. 20. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Hű, csak az elejét olvasom el, ha nem gond.

Figyu, ez a te megítélésed. Amíg nincs meg az összes oltása, addig is viheted sétálni, csak akkor vigyázni kell. Ilyenkor kerüld az olyan helyeket, ahol sokan sétáltatnak kutyát, ne engedd oda más kutyákhoz. Ha a másik kutya oltott, attól még lehet rajta bármilyen fertőzés, amit az oltás nélküli kutya könnyen elkap. Az utolsó oltás után várni kell 3-4 napot, és teljes a biztonság ilyen szempontból. Kombi oltás + a kötelező veszettség elleni, ami fontos.

Pórázra otthon is szoktathatod, jutalomfalatokkal jutalmazd, ha jól viselkedik pórázon és nem rágcsálja. Legyen neki élmény a séta, így nem lesz gond.

A behívást szintén otthon gyakorolhatod, séta közben pórázon is. Ha odajön, kap falatot. Mindig te legyél a falkavezér, ez is fontos a behívásnál. Pár hónap gyakorlás és minden szuper.

2012. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én neked adok igazat.Általában az állatorvos mondani szokta,hogy mikor mehet sétálni a kutyus. Kb 3-4 hónapos korában,amikor már megkapta az összes kölyök kori védőoltást,és kialakult a védettsége,ami kb 10 nap,akkor mehet a kutyus sétálni.A normális, melletted való sétálást pedig a gyakorlatban tanulja meg,amikor határozott vagy és nem játszol vele.
2012. júl. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem csak az oltásról szól. Második, te az egészet elolvastad? Különben nem az én kutyámról van szó. Nekem 3 van és már mindegyik tud pórázon sétálni.
2012. júl. 20. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az egészet elolvastam. Szép kis vita. :D Egyébként szerintem egy kutya sem szorong első sétánál, hacsak nem a cirkuszba viszed. xD Azzal, hogy a ház előtt sétáltok, semmi gond sincs. Jót tesz a kutyusnak, a lakásban nem tud megtanulni pórázon menni.
2012. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Itt a folytatás ha esetleg valaki el akarja olvasni:


Ő: Totál nem így értettem. Úgy értettem, hogy mikor már sétál a póráz végén. Tehát nem tökéletesen megy láb mellett, hanem mint egy vele egykorú kutya. Milyen az a hely mondjuk egy városban ahol kevés az inger? A "nyugodt és határozott falkavezér" meghatározást én írtam és utálom ha utánoznak engem. Ezzel nem arra célzok, hogy nem mondhatja más, csak nem muszáj minden szavamat ugyanúgy visszaírni.


Én: "Úgy értettem, hogy mikor már sétál a póráz végén."

Jó, hát nálam alap, hogy amíg rágcsálja a pórázt, leakarja szedni a nyakörvét és egyáltalán nem lehet vele pórázzal sétálni, addig nem viszem el sétálni.

"Milyen az a hely mondjuk egy városban ahol kevés az inger?"

Azt írtam "ha van rá lehetőség". De különben ne mond, hogy egy városban nincs egy nyugisabb hely se! Jó, mondjuk én nem Budapesten élek, hanem falun, de előtte Szombathelyen (ami szó mi szó tényleg nem egy nagyváros) éltem (2 helyen is), de mindig volt a közelben egy nem túl forgalmas, nyugis kis park vagy valami.


Eszem ágába sincs téged utánozni! Elég sok kutya neveléssel foglalkozó oldalt, könyvet olvastam már és szinte mindenhol meg említik, hogy a jó falkavezér nyugodt és határozott + Cesar Millan is elég gyakran használja pont ezt a két szót (vagyis hát így fordítják magyarra). Ebben a videóban ( http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY) 3:39 percnél háromszor is elmondja egymás után, meg még kitudja hányszor az egész videó alatt.

De ha nagyon akarod:

nyugodt: higgadt, hidegvérű, kiegyensúlyozott

Határozott: magabiztos, elszánt, öntudatos


U.i: Jó lenne ha nem kötnél bele minden egyes szavamba!

2012. júl. 21. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak egy javaslat: szerintem nem kellene veszekedned ilyen emberekkel. Nem éri meg. Úgyse fog neked igazat adni és te csak bosszús leszel, mert nem értetek egyet. Inkább hagyd a francba és mindenki csinálja úgy, ahogy akarja. :)
2012. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!