Igazat adtok neki?

Figyelt kérdés
A nagyobbik fiam (17 éves) új telefon szeretne venni, pedig az mostani is alig több, mint egy éves (talán x8). Ő venné a spórolt pénzéből, és dolgozna nyáron is. Kérdeztem az árat, azt mondta olyan 100 körül nézeget. Mivel eszméletlenül soknak találtam egy telefonért, mondtam neki, hogy nem. Azzal érvelt, hogy ha vehetett 170e ft-os lapotopot, akkor had vegyen telefont is, mert használja a telefont annyit, mint 100/170*amennyit gépezik. Meg ő már nem telefonálásra használja, hanem netezni, játékkonzolnak, fényképezőnek, zenét hallgatni, filmet nézni, és suliba is jól jöhet és gps is van ratja. Bár a mostani is tudná, élvezhetetlenül lassú, úgyhogy inkább csak végszükségben használja. Ti talán jobban otthon vagytok a témában, mint én, szerintetek nem túlzás?
2012. jún. 13. 23:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
Háááát kicsit túlzás, de szerintem ez igazából pénz kérdése, nézd, ha ő tényleg megdolgozik érte, akkor vegye meg, így talán tisztába is lesz azzal, hogy mindenért meg kell dolgozni, minden pénzbe kerül és meg is fogja becsülni az értékét.
2012. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mostanában nagyon sok a "drága" telefon és nagyon sokan megveszik,és ha tényleg fogja használni,és még meg is dolgozik érte,akkor szerintem meg lehet venni.Nagyon sok fiatalnak 100körüli telefonja van
2012. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is ennyiért vennék telefont, ha nem kéne tv-re/hangrendszerre vagy bármi másra.

Ha neki nem kell telefonon kívül semmi, akkor megértem, ha annyiért vesz.

Már 60-70 körül is kaphatna egy jót, ami nem lassú, nagy a kijelzője, stb, de 100-tól már tényleg jobbak vannak.

2012. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A 100 körüli telefonokat már elsősorban nem csak telefonnak használja az ember.

Én pl. használom a gps-t, sőt anno nekem is jól jött a suliban vizsgaidőszak előtt, hogy fontosabb fájlokat meg tudtunk osztani a srácokkal egymás között, vagy akár útközben szerkeszteni is, ha nem volt a közelben számítógép éppenséggel.Ha tényleg ki használná az előnyeit, ahogy írtad is, illetve meg is dolgozik érte, akkor vegye.

Az X8 meg tényleg nem egy komoly, jól használható valami.

2012. jún. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tanuláshoz rendkívül jól jön. Későbbi munkákban is nagymértékben besegíthet(gondolok itt GPS-re vagy épp a Microsoft Office-hez hasonló programokra). Egy ilyen értékű telefonnal nem kell félteni, mert bármi történik vele, biztosan elérhető lesz, főleg ha egyfolytában nyomogatja azt:) Ha gond van(pl nem talál haza akkor megint előjön a GPS és/vagy az internet).
2012. jún. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően úgy vagyok vele, hogy az ő pénzéből azt vesz amit akar (amíg nem illegális a cucc ugye).

Egyébként egy okostelefon, pláne százezres kategóriában már sokkal inkább egy mini számítógép, amivel telefonálni is lehet. Lassan már gyakorlatilag mindenre jó. És igaza van az X8 tényleg nem túl jó készülék erre. Mondjuk úgy, hogy a dolgok elméletben működnek rajta, gyakorlatilag viszont annyira elavult, hogy minden lassú, gyenge vagy használhatatlan (pl filmnézés).

Esetleg meg lehet tudni, hogy melyik készüléket nézte ki.

2012. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Xperia p

2012. jún. 14. 10:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Legalább választani jól tud. Új modell, egy ideig biztos nem lesz szükség cserére.

Ha nagyon sokallod érte, próbáljatok kompromisszumos megoldást elérni, beszéld rá egy olcsóbb modellre. Pl Xperia U tudásban hasonló, csak valamivel kisebb, a memóriája nem bővíthető (mondjuk ez elég nagy hiba) és nem kell a prémium anyaghasználatot kifizetni. Kb 30-35 ezerrel olcsóbb.

2012. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ajánlok jobbat a P-nél: Xperia S.

Ugyanannyiba kerül, és sokkal erősebb, jobb a kamerája, több a belső memóriája, nagyobb a kijelzője.

Mert a P az nem éri meg árban, mert ugyan annyit tud, mint az xperia u, és csak nagyobb kijelzőt, és több belső memóriát kapsz hozzá.

Egyébként szerintem is, ha megdolgozik érte, meg szüksége is van rá, akkor vegye meg.

2012. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kerül ugyanannyiba, az Xperia S 20000-rel drágább (Domino csomag).
2012. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!