Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor árt a sok fehérje...

Most akkor árt a sok fehérje a kölyöknek vagy sem?

Figyelt kérdés
Acana puppy large breed-del etetem a goldenemet. 33% fehérjét tartalmaz. Azt mondta az állatorvosunk, hogy nem a fehérjetartalom magassága a probléma, hanem az, hogy sokan több tápot adnak a kutyájuknak, mint kellene. Így tényleg több fehérjét kapnak a kutyák, mint ami ajánlatos, ráadásul kis túlsúly is társul ehhez, és ez okozza a későbbi ízületi és más problémákat. Mivel az acana 33% fehérjét, 15% zsírt, és 24% szénhidrátot tartalmaz, ezért kevesebb kell ebből a kutyának, mint egy kevesebb fehérje tartalmú tápból. Most ez tényleg így van? csak mert itt mindenki azt mondja (sokan úgy, hogy állatorvostól tudják), hogy a magas fehérjetartalmú táp árt a kutyának. Akkor most mi az igazság?
2012. júl. 20. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A magas energiabevitel nem ajánlatos, ezt szoktak összetéveszteni az emberek a magas fehérjetartalommal.
2012. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
dehogy árt a magas fehérjetartalom. attól ponthogy nem lesz hájas, max izmos, sportos kutya.
2012. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. :) Köszönöm szépen!
2012. júl. 20. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Hallgass a dokidra, mert nem mond hülyeséget!!:)
2012. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden tapban fehérje,szénhidrát,zsír és kemenyito van.amelyikben több a fehérje,abban kevesebb a zsír,szénhidrát,stb.szted melyik jobb a kutyának? Naugye,ilyen egyszerű,a fizikát nem lehet átverni:)

De tényleg annyit adj belőle csak,amennyi szükséges.

2012. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Már ott tartottam, hogy tápot váltok, ezért is kérdeztem meg a dokit. De akkor ez a táp megfelelő ezek szerint, ha jó mennyiséget kap belőle. Köszi még egyszer!
2012. júl. 21. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!