Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a száraztápok hústartalmát?

Figyelt kérdés

Odáig értem, hogy ha 40% fehérje van benne, az még nem egyenlő a hússal, mert lehet, hogy csak gabona. DE ha azt írják 30-50-80% hús, akkor az mit takar? A száraztáp vagy a fehérje tartalom összetételét?


(Onnan a kérdés, hogy az Applaws-on 80%csirkehús van és az eladó fiú azt mondta, hogy mindenki félreérti és hogy az csak azt jelenti, hogy ha egy tápban mondjuk 30% fehérje van, annak a 80%-a hús.)



2012. jún. 23. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínű a fehérjetartalomra gondolnak. Van olyan konzervkaja is, ami 100% hús, de csak abból a 20% szárazanyagból, ami valójában benne van, a maradék 80% víz, akárhonnan nézzük :)

Az eladókra néha érdemes hallgatni :)

2012. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erről olvastam egy érdekes cikket valahol (nem magyar oldalon, ha jól emlékszem német volt) miszerint sok tápgyártó azt állítja hogy 80%-ban húst tartalmaz a tápjuk, igen ám de ez szárítás előtti érték mire kiszárítják a húst jó ha harmada megmarad. Egy száraztápban így már nem 80% hanem csak mondjuk 30% hús marad szárítva.
2012. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maxitabi ***** válasza:
47%

Kettes- ugyanazt a német oldalt olvastuk???

Megerősítem, tehát a fehérje=protein állati és növényi lehet. Többen így verik át a vevőket, hogy csak ezt adják meg az összetevőknek. A hústartalom (az már jó, ahol %-ra lebontva részletezik!!)pedig a feldolgozás előtti érték. Mivel nem lehetne a nagy víztartalom miatt száraztáp belőle, ezért elveszíti nedvességtartalmát, így a végén tényleg kevesebb marad. Az applaws összetétele szárított csirkehússal kezdődik, szárított burgonya a második -a nagyon jók közé tartozik, a többihez képest magas a hústartalma. Ennél csak a Taste of the Wild és Orijen, ill az Acana gabonamentesei -talán -egy hajszállal jobbak.

2012. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a csomagoláson az van hogy pl 45% hús, akkor ahogy már előttem leírták az ugye később szárított formában kerül be a tápba, így ténylegesen csak a 45%-nak a 20%-a a hústartalom a tápban. Ha a csomagoláson húsliszt van (ez gyengébb minőségre, mint a hús) akkor az már vízmentes formában van számolva, tehát a 20% húsliszt, az 20%.

A legjobb ha a csomagoláson az szerepel, hogy pl 35% dehidratált hús. Ez ténylegesen 35% jó minőségű állati fehérje, mindenféle nedvesség nélkül.

2012. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!