Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emeletes házban lakom és...

Emeletes házban lakom és nagyon szeretnék egy szobatiszta kiskutyát, de sajnos nem lehet mert apukám allergiás rá. De én nagyon -nagyon szeretnék! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok és már nagyo nagyon régóta szeretnék egy kisskityát!!:(

2012. júl. 21. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Vannak olyan fajták amik nem váltanak ki allergiát. Ezek a hipoallergén kutyafajták.


Affenpinscher (majompincs): nem hullik a szőre

Amerikai kopasz terrier: nincs szőre

Bedlington terrier: nem hullik a szőre

Bichon bolognese: nem hullik a szőre

Bichon frisé: nem hullik a szőre, a felesleges szőr fésüléskor kihullik, DE sokat ugat, vagyis legyünk óvatosak!

Bichon havanese: nem hullik a szőre

Border terrier: kisméretű, nagyon kevés szőrt hullat, alkalmas a gyakori fürdetésre

Bouvier des Flandres: nem hullik a szőre

Cairn terrier: kisméretű, kevés korpa hullik belőle

Coton de tulear: nem hullik a szőre

Dandie Dinmont Terrier: nem hullik a szőre

Ír vízispániel: nem hullik a szőre

Kerry Blue terrier: egyrétegű bundája van, szőre rövid, és nem nagyon hullik

Kínai meztelen kutya: alig van szőre, nem nagyon hullik, de a nyál és a bőrdarabkák itt is veszélyesek lehetnek

Lengyel alföldi pásztorkutya: nem hullatja a szőrét

Lhasa Apso: nem hullik a szőre

Máltai selyemkutya: nem hullik a szőre

Papillon: csak egy kicsit hullajtja a szőrét

Perui meztelen kutya: nincs szőre

Pomerániai törpespicc: alig hullik a szőre

Portugál vízikutya: nem hullik a szőre

Puli: nem hullik a szőre

Szamojéd: nem korpásodik

Schnauzerek: rövid a szőrük, alig hullik, DE sokat ugatnak!

Shih-tzu: kétrétegű bundája van, az aljszőrzetből kieső szőrszálak inkább a fedőszőrbe tapadnak, ahelyett, hogy lehullanának a földre, ezért mondhatjuk, hogy alig hullik a szőre. Rendszeres fésüléssel és fürdetéssel a szőrhullás szinte a nullára csökkenthető. Az egyik leginkább ajánlott fajta allergiások számára.

Silky terrier (ausztrál selyemszőrű terrier): nem hullik a szőre, a felesleges szőrszálak fésüléskor kijönnek.

Skye terrier: nem hullik a szőre

Spanyol vízikutya: nagyon kevés szőrt hullat

Tibeti terrier: kevés elhalt hámsejtet hullat, kétrétegű szőre van, ha rendszeresen ápolják, nem hullik

Uszkárok: nem hullik a szőrük, kevés elhalt hámsejtet hullatnak

Welsh terrier: nem hullik a szőre

Wheaten terrier: nem hullik a szőre

Xoloitzcuintli: nincs rajta szőr, de nyála és a korpa veszélyes lehet

Yorkshire terrier: kifejezetten ajánlják allergiásoknak, nem hullik a szőre, nem korpásodik

2012. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Szia, ma már többféle kutyus is van, amit allergiásoknak tenyésztettek ki. Ha csak az allergia az akadály, és a séta, képzés, foglalkozás megoldható lenne (természetesem ez minden nap több óra, és nincs kivétel, akkor sem ha fáradt vagy, rosszkedvű stb.) ott van például az uszkár, és még sok más fajta! Az uszkár (nekünk az van) nem rendelkezik aljszőrzettel, nem vedlik, tehát nincs gond a szőrhullásal (persze kéthavonta kozmetikussal nyiratni kell).
2012. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
amiket az első írt azokból a fajtákból lehet választani,de a Bichon frise egyáltalán nem ugatós, annyira ugatós kb mint bármelyik kutya, ha vki kopog akkor ugat csak! a miénk és ismerősöm b.frise is csak jelez mint bármely más kutya..nem ugat feleslegesen!!
2012. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét!!:)Még egy kicsit faggatom anyát és felsorolom neki ezeket és majd írok hogy mit mondott!!
2012. júl. 22. 09:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Most meg ezt mondta anya:De lakásban nem lehet kutyát tartanii!*-*

Ilyenkor olyan gonosz!!Amúgy csak állattéren,pl.azt megengedi hogy modjuk ottaludjak a barátnõimnél akár 1hetet is!!

2012. júl. 22. 09:59
 6/6 anonim ***** válasza:

13:46-os vagyok

Mért lettem lepontozva???


csomó netes oldalon azt írják a Bichon Frise-ről,hogy ugatós, de elég sokat ismerek közte az enyémet is és egyik se ugat feleslegesen,szóval ez csak tévhit,annyit ugat mint bármely más kutya!!

ez olyan mint ha azt mondanám ,hogy a pitbull egy harci kutya, holott nem az ,minden csak nevelés kérdése!!


mivel nekem is ilyen fajtám van már 9 éve, és szeretem ajánlani másoknak is mert egy remek kutya, és egyáltalán nem hullik a szőre allergiások is nyugodtan tarthatják!! sőt első kutyának is nagyon jó és panelba tökéletes választás,nincs kutya szaga sem !!

csak nem akartam,hogy a kérdezőt el riassza ez a kutya fajta mert ,hogy elvileg "ugatós" !!!



Kérdező:

egy kutya nagy felelősség, amikor gimibe mész akkor kevesebb időd lesz rá,netán kollégiumba mész akkor kifog a kutyussal foglalkozni? és lehet,hogy a szüleid ezért nem akarnak kutyát mert nem akarnak vele foglalkozni,meg egy kutya nem olcsó,lehet,hogy nincs rá anyagi fedezed (bár ezt én nem tudom)!!


eleve egy törzskönyves kutya 70 ezertől felfelé van, a kölyök kori oltások 3-4 db ami kb 5000 ezer ft minden egyes oltás (onnan tudom,hogy van egy havanese kutyusunk is és ő sem volt olcsó mulatság az elején),minőségi táp, akkor az évenkénti oltások, ha olyan fajta akkor kozmetika..


mivel én egy ismimtől kaptam a kutyámat 1,5 évesen érte nem kellett fizetnem..


de az oltások évente 9800 ft, kozmetika évente 2x 9000 ft, minőségi táp havonta 3000 ezer ft..

és akkor ebbe nincs benne , ha esetleg beteg lenne, múltkori has menésnél 6000 ezer ft-ot ott hagytunk a gyógyszerekért ..

7 éves volt amikor nem tudjuk ,hogy inszalag szakadása lett a műtét 25 ezer ft volt baráti áron,mert mindig ahhoz a dokihoz járunk..


ezeket azért írtam le,mert tudnod kell egy kutya nem olcsó!! ha nem is beteg akkor is sokba van..

2012. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!