Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az gáz, ha közel egy hónapot...

Az gáz, ha közel egy hónapot kések a veszettség elleni oltással?

Figyelt kérdés
Kutyámnak van mindene, ám tavaly július 5-én vittem veszettség ellenire, idén még nem kapta meg. Kombináltat egyáltalán nem kapott 2 éves.
2012. júl. 23. 08:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 9.20

Előírás, hogy az oltási könyvnek nálad kell lennie. Közteres, rendőr elkérheti.Joga van hozzá, ha tetszik, ha nem neked. Miért vagy büszke arra, hogy nem oltatod a kutyádat? Szerencséd volt idáig, ha nem betegedett meg.//ezt az egyéb oltásokra értem// De nem mindenkinek lenne szerencséje, aki nem oltatna.

Amúgy egy oltatlan kutya, ha lebukik, nem csak karantén van, hanem komoly pénzbírság is jár érte.

Jövőre azért kiváncsi vagyok, miként fogod megúszni az összeírást?

2012. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Na majd mostantól ha úgy szottyan kedvem azért megkérdezem melyik félnótás hord magával oltási könyvet, mert nekem az útlevél és a chip elég sokba került. Tudtommal chip-et ellenőriznek, nem pedig okmányt :D Ma még nem biztos, hogy elviszem, amint mondtam is, elég fáradt vagyok és holnaptól ismét dolgozom.
2012. júl. 23. 09:54
 13/21 anonim ***** válasza:

Útlevelet akkor nézik ha külföldön vagy, ez ha Mo-n vagy nem kötelező, csak külföldi utazásnál. De mindegyis, mert ebbe is vezetve vannak az oltások... simán megtagadhatja akárhol akármelyik határőr az átlépést. Ha nem jársz a kutyáddal külföldre, akkor butaság volt kiváltani. Chipet is néznek külföldi utazás során, akár többször is.

Chipet itthon akkor néznek, ha pl. elkóborol, befogják és megnézik, hogy van-e benne chip.

Nem mászkálnak mindenhol chip-leolvasóval a rendőrök meg közteresek (bár láttam már olyat).

A kutya "személyi azonosítója" az oltási könyve, és igenis köteles vagy magaddal vinni akkor is, hacsak egy 5 perces sétára viszed!

2012. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"...azért megkérdezem melyik félnótás hord magával oltási könyvet, mert nekem az útlevél és a chip elég sokba került"


És mi köze van a két dolognak egymáshoz?

Ha nem került volna annyiba a chip+útlevél, akkor már elférne a zsebedben az oltási könyv?

2012. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Egy kevés késés még nem a világ. Azért általában nem is büntetnek, csak szólnak.
2012. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Az útlevélbe vezetik az oltásainkat! :) Az oltási könyv ugyanakkora, nem fogom 10 évig vagy netán 15 évig (adja az ég) nap mint nap a zsebemben hordani. Útlevél azért kellett, mert a nagymamám erdélyi, a kutyust pedig nem hagyjuk itthon magára!! Sőt még netán közbe jöhet egy külföldi munka, hát természetesen amint lenne lehetőségem magamhoz venném a kutyusom, mert hiányozna! Nem tudom honnét veszitek, hogy okmányt kell magammal hordanom a kutya végett, ha egyszer van benne chip AMI AZONOSÍTÁSRA SZOLGÁL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jajj pihenőnapomon adjátok a hülyét (egyesek)
2012. júl. 23. 10:24
 17/21 A kérdező kommentje:
A 15-ös hozzászólónak köszönöm válaszát.
2012. júl. 23. 10:26
 18/21 Ilyent ***** válasza:
0%

Ha mentek oltatni kérdezd meg hogy Magyarország hány százaléka fertőzött veszettséggel.

Vagy hogy mikor látott utoljára veszett állatot.

2012. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Európáról is megkérdezem, hátha német vírust kap el a kutyám.
2012. júl. 23. 10:52
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Legközelebb fogalmazz egyértelműen.

A kérdésedből nem derült ki szinte semmi.

Azért kaptad a sok beszólást, mert úgy nézett ki a dolog, hogy se oltás, se chip...se semmi.

Ha van útlevél, de oltási nincs, az nem baj, mert az útlevélbe is vezetik az oltást.

De ne a válaszolót hibáztassad, mert te nem tudsz fogalmazni, vagy csak lusta vagy megadni az infokat.


Amúgy a chip... oké, hogy azonosításra van, de abból még nem derült ki semmi. Csak egy számsort olvasnak le, aztán vagy állatorvoson vagy interneten keresztül tudják lenézni, hogy ki a bejegyzett tulaj... és ott nem rögzítik az oltásokat.

Jobban jársz, ha kérsz a dokitól egy oltásit, mert ha azt hagyod el, csak 500 Ft, ha az útlevelet....sok.

2012. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!