Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával Szerbiából Magyarorsz...

Kutyával Szerbiából Magyarországra egy hónapra, vagy legalább 3 hétre? Mi kell ahhoz, hogy átvihessem a határon (vonattal mennék)? A kutyus 9-10 hetes lenne, mikor jönne velem, akkor még nem kell neki a veszettség elleni oltás, de valami más kell e?

Figyelt kérdés
Útleve és chipje lesz. Ezen kivűl kell még valami? Átfognak engedni vele? Jegyet gondolom neki is kell vennem, az mennyibe kerülhet?
2012. máj. 29. 15:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Veszettség elleni oltás nélkül kétlem, hogy átengednének.

És szerintem a kombinált is szükséges.


Rákerestem:

[link]


Ezekszerint elvileg útlevelet sem kap amíg nincs veszettség ellenije.

2012. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Útlevél és chip. Viszont ha betölti a korhatárt amikor a veszettség ellenit kellene megkapnia és akkor mennétek vissza akkor már nem biztos, hogy átengedik szóval ajánlatos lenne neki egy veszettség elleni vissza felére.


Egyébként simán átengedik... szerinted a tenyésztők, hogy szállítanak 2 hónapos kölyköket szerte a világban? azoknak sincs még veszettség ellenijük

2012. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
miért ne kapna útlevelet kedves első? és már 6 hetesen automatikusan útlevelet kérek az alomnak oltási könyv helyett, nem kitétel
2012. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

De, útlevelet biztosan kap, akkor is, ha nincsen veszettség ellenije. Meg veszettség ellenit, csak 3 hónapos kor után követelik, vagyis én igy tudom.

Én ezt találtam és Magyarországnál azt irja, hogy engedélyezi, csak nem tudom, hogy ugye mikor elmegyek, akkor még nem tölti be a 3 hónapot, de mikor jövök haza akkor már valószinűleg igen és hogy ez nem e lenne probléma?

[link]

2012. máj. 29. 15:28
 5/24 A kérdező kommentje:

ma 15:25

Köszönöm szépen. Szóval, akkor vissza fele érdemes lenne egy veszettség ellenit adni? És azt nem lenne baj, ha Magyarországon csináltatnám meg és nem itthon?

Vagy abból nagy baja lehet a kutyusnak, ha beadatom itthon, mielőtt elmegyünk? Mert tudom, hogy azt 3 hónapos kor után szokták, de ha megkapná 9-10 hetesen baj lenne? Melyik lenne a jobb, ha itthon csinálnám mielőtt elmegyünk, vagy ha már Magyarországon vagyunk?

2012. máj. 29. 15:30
 6/24 A kérdező kommentje:
Ja, meg hallottam, hogy valahova kell olyan vérminta vizsgálat is, az itt is szükséges lenne, vagy az itt nem szükséges, csak más országoknál?
2012. máj. 29. 15:32
 7/24 anonim ***** válasza:
Én ott a megadott linkben olvastam, ott az van írva, hogy azt meg kell adni az útlevélben, hogy mikro kapta az utolsó veszettség ellenit. Ha félreértettem elnézést, nincs tapasztalatom a dologban.
2012. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

ma 15:32

Semmi gond utolsó. De ez a 3 hónapos kor feletti kutyusokra vonatkozik, akiknek kötelező a veszettség elleni oltás.

2012. máj. 29. 15:34
 9/24 anonim ***** válasza:
Az útlevelet csak akkor adhatja ki az orvos ha ugyanabban az időben a veszettség oltást is beadja!
2012. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Beszéltem az orvossal és nem csak avval adják ki...-.- Hagyjuk már ezt...

Aki alapból úgy adja el a kutyát, hogy ad mellé mindjárt útlevelet, nem oltási könyvet avval mi van?

2012. máj. 29. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!